POLECAMY

Jak wykonać lekki makijaż na lato?

Nie wyobrażasz sobie wyjść z domu bez makijażu? Ale jak się malować, kiedy za oknem są wysokie temperatury? Jaki powinien być makijaż w gorące dni? Przede wszystkim delikatny, naturalny i mało widoczny. Podpowiadamy, jak wykonać lekki makijaż na lato!

Fot. Fotolia

Odpowiedni krem pod lekki makijaż na lato

Spędzaj słoneczne dni na świeżym powietrzu, ale pamiętaj o kremach i emulsjach z filtrami, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Najlepiej jak kremy nie są zbyt tłuste i dobrze się wchłaniają, ponieważ nie jest komfortowo czuć, że skóra na twarzy jest tłusta, gdy na zewnątrz jest gorąco.

Polecamy: Czy wiesz jak zrobić dobry makijaż na lato?

Zamiast ciężkich podkładów i pudrów - krem koloryzujący

Cera muśnięta słońcem wygląda naturalnie pięknie, dlatego warto zrezygnować z podkładu na rzecz lekkich kremów koloryzujących, najlepiej takich, które ukryją niedoskonałości skóry i nadadzą jej równomierny koloryt.

Tusz, który się nie rozmazuje podstawą letniego makijażu

Oczy są zwierciadłem duszy, podkreśl je i wyeksponuj, aby wyglądać jeszcze piękniej. Na letni sezon warto zainwestować w tusz, który nie tylko wyjątkowo długo utrzymuje się na oczach, ale także nie rozmazuje się oraz nie kruszy. Dla optymalnego podkreślenia rzęs ważna jest także metoda nakładania tuszu. Aby nadać oczom tajemniczy i uwodzicielski wyraz zacznij nanoszenie maskary od środka, w kierunku kącików. W ten sposób nadasz oczom nieco migdałowy i zalotny kontur.

Pamiętaj, żeby podczas gorących dni sięgać po tusz wodoodporny, ponieważ zwykły może się rozmazywać.

Polecamy: Żółty makijaż na lato - krok po kroku

Fot. 1. Emulsja z mineralnym filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 do twarzy z linii Liquid Sunshine. Składniki aktywne: tlenek tytanu 1,7%, tlenek cynku 4,4%. Kluczowe składniki: wyciąg z pestek winogron, wyciąg z szarotki alpejskiej. Pojemność: 50 ml; Cena: 138 zł. 2. Krem koloryzujący CC Cream Kontrola cery. Kluczowe składniki: phytinol, wyciąg z mchu irlandzkiego, wyciąg z owoców kapara ciernistego. Pojemność: 30 ml; Cena: 146 zł.3. Mascara It`s A Long Story. Kluczowe składniki: polipeptydy, wyciąg z grochu, wyciąg z bambusa. Pojemność: 12 g; Cena: 122 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
[quote=~RobótQa] Lekki makijaż na lato to makijaż brwi i rzęs. Do tego ew delikatny błyszczyk. Kremy BB mają okropne odcienie! [/quote] Dokładnie :) Zgadzam się! delikatny makeup, rozświetlający podkład, tusz do rzęs i błyszczyk :)
/3 lata temu
Lekki makijaż na lato to makijaż brwi i rzęs. Do tego ew delikatny błyszczyk. Kremy BB mają okropne odcienie!