POLECAMY

Jak prawidłowo zmyć makijaż z oczu

Sztuka polega na tym, żeby makijaż usunąć dokładnie, a jednocześnie bardzo delikatnie. Zbyt mocne pocieranie i naciąganie skóry nie dość, że spowoduje jej zaczerwienienie, to na dłuższą metę przyczyni się do utraty elastyczności i tworzenia się zmarszczek.
Jak prawidłowo zmyć makijaż z oczu fot. FREE
Demakijaż oczu rób zawsze przed umyciem całej twarzy.
W przeciwnym razie możesz go tylko niepotrzebnie rozmazać. Wybieraj łagodne, testowane oftalmologicznie płyny przeznaczone specjalnie
do demakijażu oczu. Jeżeli nie masz oczu zanadto wrażliwych, możesz sięgnąć także po łagodne płyny micelarne.


Makijaż wodoodporny zmywaj preparatami zawierającymi oleje.
Najlepsze będą kosmetyki dwufazowe, składające się z fazy wodnej i oleistej. Poradzą sobie ze wszystkimi, nawet wyjątkowo trwałymi kosmetykami (pamiętaj, aby przed użyciem zmieszać obie fazy).


Nigdy nie trzyj powieki, próbując usunąć z niej makijaż.
Nasącz wacik preparatem do demakijażu, a następnie przyłóż go do zamkniętego oka. Potrzymaj około 10 sekund, żeby preparat zdążył rozpuścić makijaż, po czym delikatnie zetrzyj go ze skóry i rzęs. Tak samo usuń make-up z dolnej powieki. Powtarzaj czynność tak długo, aż znikną pozostałości kosmetyków.


Uwaga: Jeżeli u nasady rzęs wciąż pozostaje resztka maskary albo eyelinera, usuń ją, używając zanurzonego w preparacie do demakijażu patyczka kosmetycznego (wygodne w użyciu są patyczki MAC, ze spiczastymi końcówkami, nasączone łagodnym preparatem myjącym).

Który kosmetyk do demakijażu jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Ja wcześniej używałam tylko kosmetyków z Ziaja do demakijażu. A teraz od kiedy mam makijaż permanentny to już się tym nie martwię. Idę spać, wstaję i elegancko wyglądam. Pani Aleksandra Górecka, która mi go wykonywała mówiła, że utrzyma się do 5 lat. Jestem zadowolona z jej podejścia i efektu :)