POLECAMY

Cera bez zaskórników

Nos upstrzony zaskórnikami nie prezentuje się najlepiej. Są jednak sposoby na to, aby pozbyć się ciemnych kropek. Jakie? Radzi kosmetyczka!
Cera bez zaskórników fot. FREE
Wągry trudno usunąć raz na zawsze. Powinno się zwrócić uwagę na dokładne oczyszczanie cery. Zaskórniki powstają w rezultacie zablokowania ujść gruczołów łojowych w skórze, należy więc dbać o regularne złuszczanie naskórka. Peeling wykonywany 2–3 razy na tydzień usunie go razem z nieestetycznymi czarnymi kropkami i zapobiegnie blokowaniu porów.

Jeśli zaskórniki występują tylko miejscowo, na nosie, można sięgnąć po specjalne plasterki (np. Beauty Formulas Skin Care, ok. 14 zł). Nakleja się je na oczyszczoną z makijażu skórę na kilkanaście minut. Nagromadzone w porach sebum przywiera do plasterków i zostaje wraz z nimi usunięte.

Warto też sięgnąć po pielęgnujące preparaty zwężające pory – toniki (np. tonik Normaderm, Vichy, ok. 37 zł) i kremy do codziennej pielęgnacji (np. DAX Cosmetics Vulcanic Mat, ok. 40 zł).

radziła: Renata Kowalczyk, kosmetolog z salonu Trea w Warszawie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/4 lata temu
Poleecam myjki do twarzy i odpowiednie peelingi, w tym enzymatyczny. ja używam takiego od Flosleka i bardzo sobie chwalę. poza tym - od czasu do czasu chodzę na oczyszczanie do kosmetyczki i stosuję "parówki"
/5 lat temu
ja tak gownem posmaruje i jest git
/5 lat temu
mikrodermabrazja działa cuda! ale oprócz tego używam toniku z szałwią do skóry tłustej lub trądzikowej od flosleku
POKAŻ KOMENTARZE (5)