POLECAMY

Jak malować asymetryczne usta?

Asymetryczne usta to nie problem. Poznaj rady naszej wizażystki, dzięki którym malowanie asymetrycznych ust stanie się proste i efektowne!

Natura, choć gustuje w symetrii, lubi zaskakiwać eksperymentując z klasycznymi proporcjami. Jak sobie radzić w przypadku znacznych dysproporcji ust?

fot. Fotolia

Asymetria ust może być piękna

Po pierwsze rozjaśniamy kontur podkładem. Cielistą kredką obrysowujemy wąską wargę wyjeżdżając tuż ponad ich naturalną linię, zaś wargę grubszą zwężamy konturem od wewnątrz, nie dochodząc do krawędzi.  Po wypełnieniu pomadką możemy dodatkowo rozświetlić środek wąskiej wargi kroplą błyszczyku.

fot. Golden Rose

Rada wizażystki

- Wokół węższej wargi nakładamy korektor o ton jaśniejszy od podkładu i delikatnie go rozcieramy – rozświetlając skórę dodajemy wardze objętości - radzi Agnieszka Sęczkowska, wizażystka Golden Rose.

Polecamy także: Jak malować szeroko rozstawione oczy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 miesiące temu
sama zmagałam się z asymetrycznymi ustami. Jednak codzienne konturowanie ich kredką oraz poprawianie w ciągu dnia było dla mnie męczące. Dlatego zdecydowałam się na ich makijaż permanentny i w moim przypadku to się sprawdziło :) Dominika Kossakowska z Jest Pięknie tak je jakoś wykonturowała że teraz jest asymetrii w ogóle nie widać i usta są ładnie, naturalnie podkreslone :)