Wypróbuj ten trik z korektorem, jeśli chcesz ukryć cienie, zmarszczki i dodać skórze blasku

jak i gdzie nakładać korektor fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Jeśli chcesz ukryć cienie pod oczami po nieprzespanej nocy, rozświetlić skórę, zakryć zmarszczki, wyrównać koloryt i przy okazji wymodelować twarz, nowy trik z korektorem, który robi karierę na TikToku, jest właśnie dla ciebie. Natychmiast poprawi jej wygląd. Przeczytaj, na czym polega „metoda trójkąta” i jakie kosmetyki będą niezbędne.
/ 07.03.2023 05:56
jak i gdzie nakładać korektor fot. ImaxTree/ AgencjaFree

TikTok jest zalany sztuczkami z korektorem. Dzięki internetowym twórcom, co chwila odkrywamy kolejne jego moce i nowe sposoby aplikacji. Ten sam kosmetyk może nie tylko zakryć cienie i obrzęki, gdy zarwałyśmy noc (np. rysowanie okularów korektorem), zatuszować wypryski, wyrównać koloryt, ale także wymodelować twarz.

Obecnie głośno jest o „metodzie trójkąta”, polegającej na narysowaniu czterech małych trójkątów w strategicznych miejscach oraz dwóch linii na powiece. Trik jest łatwy, szybki (zajmuje kilka sekund), sprawdzi się u każdego i zapewni super naturalny wygląd. Samouczkiem, podzieliła się z nami m.in. beauty influencerka @lenkakul. 

Filmy, w których dziewczyny chwalą się efektami, mnożą się z minuty na minutę, a hasło ma ponad 3,4 miliarda wyświetleń! Zobaczcie, na czym polega:

@lenkalul had to give it a go! what do we think? 🤍 ad using @NARS Cosmetics soft matte concealer, @ELEMIS pro collagen rose hydro-mist, @Huda Beauty concealer brush, ib @Deborah Ruiz #makeup #makeuptransformation #makeuptrend #faceliftmakeup ♬ ты и я - 🇷🇺/🇰🇿

 

Na czym polega „metoda trójkąta” do nakładania korektora?

Wszystko, co będzie ci potrzebne to płynny lub kremowy korektor w odcieniu idealnie dopasowanym do twojej skóry, cienki, mały pędzelek do rozprowadzenia produktu oraz nawilżająca mgiełka. W swoim makijażu Lenka wykorzystała korektor Soft Matte Complete Concealer od NARS (do kupienia w drogeriach Sephora, cena: 195 zł) i nawilżające serum w mgiełce Pro-Collagen Rose Hydro-Mist marki ELEMIS (cena: 255 zł). 

Pierwszy trójkąt narysuj w wewnętrznym kąciku oka, drugi w zewnętrznym kąciku, trzeci wzdłuż linii warg, natomiast czwarty w okolicach nosa. Kluczem jest rysowanie trójkątów w górę — dzięki temu osiągniemy piękny, wyrzeźbiony wygląd. Następnie zrób dwie kreski na powiece (krótszą i dłuższą), użyj odrobiny sprayu, aby ustawić wszystko na swoim miejscu i mieszaj pędzelkiem, aż osiągniesz pożądany efekt. 

Korektor Soft Matte Complete Concealer, NARSfot. Korektor Soft Matte Complete Concealer, NARS, cena: 195 zł/materiały prasowe (www.sephora.pl)

Supernawilżające serum w mgiełce Pro-Collagen Rose Hydro-Mist, ELEMISfot. Supernawilżające serum w mgiełce Pro-Collagen Rose Hydro-Mist, ELEMIS, cena: 255 zł/materiały prasowe 

Czytaj także:
Ten korektor to must-have w kosmetyczce. Zamaskuje worki i cienie pod oczami
Malowanie kreski na powiece korektorem - nowy trend z TikToka, który całkowicie odmieni twoje spojrzenie