POLECAMY

Czy wy też koszmarnie wychodzicie na zdjęciach do dokumentów?

Znamy kilka sprytnych trików, żeby to zmienić.
Czy wy też koszmarnie wychodzicie na zdjęciach do dokumentów? fot. Fotolia

Lekko zaróżowiona i świecąca się skóra, płaska fryzura i w ogóle jakoś tak kilka kilogramów więcej. "Naprawdę tak wyglądam?!" Takie pytanie zadaję sobie za każdym razem, kiedy oglądam swoje zdjęcie w dowodzie osobistym. Na szczęście nie tylko ja mam z tym problem. No bo jak wyglądać dobrze, kiedy jest tyle wytycznych? "Patrz na wprost, broda delikatnie do góry, głowa prosto, włosy za uszy". To po prostu nie może się udać.

Są jednak takie triki, dzięki którym możemy wyglądać lepiej. Jaka szkoda, że nie znałam ich wcześniej!

Czy zdjęcia do dokumentów możesz zrobić sama?

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach do dokumentów?

  • Brzmi jak banał, ale makijaż gra tu kluczową rolę. Zdjęcie "zjada" ponad połowę makijażu i nie ma możliwości, by codzienny make up wypadł na zdjęciu tak, jak w rzeczywistości. Nawet jeśli na co dzień używasz tylko kremu BB, przed wyjściem do fotografa sięgnij po więcej produktów. Najważniejszy jest dobrze dobrany podkład. Oczy podkreśl kreską nad górną powieką i mocno wytuszuj rzęsy. Kości policzkowe muśnij bronzerem i rozświetlaczem - zdjęcia do dokumentów robione są na wprost, więc bez odpowiedniego konturowania, twarz będzie wyglądała płasko.
  • Tuż przed zrobieniem fotki użyj kropli do oczu - taka mała rzecz, a potrafi naprawdę wiele - spojrzenie od razu nabiera niesamowitego blasku.
  • By uniknąć podwójnego podbródka, delikatnie unieś głowę i wysuń twarz lekko do przodu oraz leciutko obniż brodę.
  • Jeśli często zdarza ci się mrugać na zdjęciach, tuż przed pstryknięciem fotki zamknij oczy i powoli je otwórz jeszcze zanim flesz rozbłyśnie.
  • Nie zakładaj nogi na nogę, nie wyginaj się, usiądź prosto. Każda inna pozycja sprawia, że ciało przestaje wyglądać symetrycznie.
  • Nie wstydź się prosić o powtórki. Im więcej ujęć sobie zażyczysz, tym większa szansa, że na jednym lub dwóch wyjdziesz naprawdę dobrze.
  • Unikaj białych i czarnych ubrań. Na zdjęciach do dokumentów najlepiej sprawdzają się wszelkie odcienie niebieskiego - granat i szary błękit będzie idealny.
  • Tuż przed zrobieniem zdjęcia, zmatuj "strefę T" specjalnymi bibułkami, cera nie może się świecić.
  • Na sam koniec, spryskaj włosy u nasady suchym szamponem i lekko roztrzep. Końcówki wygładź olejkiem.
  • Robienie zdjęć jest wystarczająco stresujące, więc idź do fotografa jak masz dobry humor. Jeśli pójdziesz tam jak "za karę", na pewno będzie to widać na zdjęciach i głupia mina gotowa.

Co zrobić, gdy zgubisz dokumenty?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
ja z reguły słabo wychodziłam na zdjęciach i okazało się, że to kwestia jakości fotografa tam naprawdę bo od kiedy trafiłam do studia fotograficznego multiarte Pana Tomasza Pawlaka to teraz z każdego zdjęcia jestem bardzo zadowolona