Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Źle dobrane okulary i oprawki dodają lat, odbierają nam urok. Dopasowane okulary potrafią sprawić, że z przeciętnej, szarej myszki stajemy się bardziej kobiece, tajemnicze i uwodzicielskie. Bez względu na ich przeznaczenie, okulary są kropką nad "i" naszego stylu. Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
/ 11.06.2018 16:17
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Z okularami jest podobnie jak z ubraniami. Aby dodawały uroku i wydobywały z nas to coś, muszą pasować do kształtu twarzy i naszego stylu. Idealnie dobrane okulary zapewniają komfort i pewność siebie w każdej sytuacji. Należy jednak pamiętać, aby nie ograniczać się do panujących trendów w modzie, ponieważ niekoniecznie muszą nam one odpowiadać. Czynnikiem generującym sukces wyboru oprawek jest określenie kształtu twarzy. Wyróżniamy pięć podstawowych typów:

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się mocno zarysowaną szczęką, szerokim czołem i mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi. By złagodzić wyraziste rysy twarzy zaleca się okulary z oprawkami lekko zaokrąglone przypominające kocie oczy lub owalne.

Okulary przeciwsłoneczne


Materiały prasowe okulary.szkla.com (wirtualna przymierzalnia okularów)

Twarz okrągła

Linie czoła i żuchwy zarysowują się dość ostrym owalem, połączone są zaokrąglonym łukiem. Do tego typu urody rekomendowane są prostokątne oprawki z szerokimi zausznikami, które pozwolą optycznie wydłużyć twarz. Szczególnie poleca się oprawki w ciemnych, intensywnych kolorach.

Twarz owalna

Osoby z tym kształtem twarzy, to prawdziwi szczęściarze. Owalne rysy są uważane za najbardziej plastyczne, do których idealnie pasuje większość modeli oprawek. By nie zakłócić właściwych proporcji należy dobierać oprawki nie szersze od obrysu twarzy na wysokości oczu.

Twarz trójkątna

Charakteryzuje się obszernym czołem i wąskim podbródkiem. W celu złagodzenia ostrych konturów twarzy należy mocno zaakcentować okolice oczu po przez zaokrąglone oprawki lub tzw. kocie oczy. Można również spróbować z ramkami z mocno zarysowaną górą bez dolnej krawędzi. Należy pamiętać, aby okulary nosić niezbyt wysoko.

Twarz podłużna

Kanciaste czoło i szczęka, proste policzki i duży nos, to charakterystyczne elementy prostokątnej twarzy. Aby pozbyć się efektu wydłużonej twarzy warto zaopatrzyć się w zaokrąglone oprawki z krótką linią poziomą i szeroką linią pionową. Okulary dodatkowo powinny być nisko osadzone. Dzięki temu twarz staje się okrągła i pozbawiona nadmiernych podłużnych rysów. Okulary przeciwsłoneczne markowe znajdziesz w dobrych sklepach.