POLECAMY

5 przykazań zimowej pielęgnacji cery

Zimą odpowiednia pielęgnacja cery jest niezwykle istotna. W przeciwnym razie możesz sobie niestety zaszkodzić. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć.
5 przykazań zimowej pielęgnacji cery fot. Fotolia

1. Sięgnij po półtłusty lub tłusty krem

Ten kosmetyk zabezpieczy cerę przed mrozem. Kremy  nawilżające w tym okresie lepiej nakładać na noc.

2.  Stosuj podkład i puder

Makijaż to kolejna warstwa ochronna na twarzy, dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć. Twoja cera doceni taką kołderkę w mroźny dzień.

3. Nałóż maseczkę nawilżającą

Zimą skóra często łuszczy się i piecze. Jest to spowodowane nagłą zmianą temperatur – np. gdy wychodzisz z ogrzewanego pomieszczenia na mróz. Regularne stosowanie nawilżających maseczek pomoże ci ukoić podrażnioną skórę.

4. Używaj balsamu do ust

Przed wyjściem z domu posmaruj usta ochronną pomadką. W produktach tego rodzaju szukaj takich składników jak: masło shea, filtry UV, wosk pszczeli.

5. Peeling raz w tygodniu

Raz na tydzień zrób sobie peeling (ale nie częściej , daj mu czas na odbudowę). Dzięki temu złuszczysz martwy naskórek, a skóra będzie pełna blasku.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Ja teraz biorę pod uwagę suplementacje Collagenem Noble Health. Chce wreszcie zadziałać od srodka i ujerdnic widocznie swoją skórę.
/5 lat temu
Zwykle jest tak ze zimą nasz cera wymaga jednak znacznie lepszej pielegnacji. Na pewno musimy zadbac o to żeby ochronic nasze naczynka. Dlatego warto sprawdzić serię kosmetyków na stronie nantes.pl Seria Sensi Line jest idealna własnie jeśli chodzi o zimową pielęgnację.
/5 lat temu
Plus nawadnianie od środka i odpowiednia dieta, bo odwodniona i nieodżywiona skóra też szybciej traci elastyczność, Kinga Pienińska