Fioletowa szminka fot. FREE

Fioletowa szminka - gdzie kupić i jak dobrać odcień

Odpowiednio dobrany odcień pasuje każdej z nas.
Małgorzata Machnicka / 31.08.2016 17:09
Fioletowa szminka fot. FREE

Zawsze byłyśmy zdania, że dobrze dobrana czerwona szminka to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Nadchodzący jesienno-zimowy sezon mocno odmienił nasze podejście do codziennego makijażu. Ale od początku.

8 jesiennych trendów w makijażu

Trend na usta w kolorze morskiej zieleni, kobaltu czy granatu na nowo zdefiniował makijaż. I rzeczywiście, zgadzamy się z wami, to nie są kolory, które da się nosić na co dzień. Podejrzewamy, że zielonych ust nie byłaby w stanie obronić nawet Kate Moss. Ale te szalone odcienie dodały kobietom odwagi i dzięki temu zaczęły eksperymentować z innymi kolorami. Ideałem pomiędzy zwariowanymi odcieniami a tymi klasycznymi okazał się... fiolet!

Jak każdy kolor, fiolet fioletowi nierówny. Możecie wybierać pomiędzy tymi pastelowymi i lawendowymi, mocnymi i elektryzującymi albo szukać pochodnych, wymieszanych z czerwienią lub fuksją. Gwarantujemy, że wystarczy kilka prób, aby znaleźć odcień, w którym będziemy wyglądać rewelacyjnie.

Sprawdź najmodniejszą fryzurę na jesień

Najlepszym przykładem jestem ja i moja redakcyjna koleżanka Karolina. Mamy zupełnie inną urodę, inny odcień skóry, inny kolor włosów, a każda z nas znalazła ideał. Pamiętajcie, że na co dzień lepiej wybrać błyszczyk o fioletowej poświacie a intensywne odcienie zarezerwować na wieczór. Dobrej zabawy!

A co znajdziecie w sklepach? Ceny szminek zaczynają się od 12 złotych. Najwięcej jest tych o matowej formule, ale zdarzają się również świetne błyszczyki napigmentowane słodką wersją modnego fioletu.

1. błyszczyk Butter Gloss NYX, cena 29 zł, kolor: Sugarplum, 2. szminka NARS, cena 129 zł, kolor: Dominique, 3. szminka Velvet Matte Golden Rose, cena 11,90 zł, kolor 28, 4. matowa szminka Mattique Hean, cena 16,99 zł, kolor: 100, 5. szminka Vice Urban Decay, cena 89 zł, kolor: Twitch, 6. matowa szminka NYX, cena 32 zł, kolor: Violet Voltage

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/31.08.2016 20:48
nic i nigdy nie zdetronizuje czerwieni na ustach. ten okropny fiolet to chwilowa moda. czerwień rządzi.
/31.08.2016 10:25
Może podalibyście numery odcieni szminek?