POLECAMY

Czy wiesz jak zrobić makijaż "nude"?

Makijaż nude to najlepsza propozycja dla kobiet, które lubią naturalny wygląd jednak nie chciałby rezygnować z makijażu. Jak zrobić makijaż nude - kilka wskazówek.
Czy wiesz jak zrobić makijaż "nude"?

Podkład i puder - wybierz o ton jaśniejszy od swojego naturalnego odcienia skóry. Jeśli masz chłodną karnację wybierz podkłady w odcieniach: różowy( rose), piaskowy( sand), śniady( rachel), lub neutralny( neutral) jeśli ciepła: porcelanowe (porcelain), kość słoniowa (ivory), brzoskwiniowe (peach), złociste (golden) lub naturalne (natural).

Bazą dla makijażu nude jest naturalna cera - im mniej widoczny jest podkład, tym lepiej. Przed nałożeniem podkładu wklep wklep w skórę krem nawilżający. Najlepiej wybrać puder matowy, który daje bardziej naturalny efekt niż rozświetlający.

Róż nałóż na policzki, czubek brody i skronie. Dla uzyskania efektu promiennej cery można użyć brzoskwiniowego cienia, który jest jednocześnie rozświetlaczem. Nałóż go w niewielkiej ilości na środek czoła i brody oraz na kości policzkowe.

Cienie - wybierz świetliste i pastelowe w odcieniu brązu, beżu, brzoskwini, kremu, cynamonu, czekolady lub różu. Przed aplikacja nałóż na powiekę bazę pod cienie, która utrwali makijaż. Dokładnie zatuszuj korektorem cienie pod oczami - czasami słabszy makijaż oka powoduje, że oczy z naturalnymi zacienieniami pod okiem wyglądają na zmęczone.

Szminka powinna być o ton jaśniejsza od naturalnego odcienia ust lub do niego zbliżona. Jeśli się wahasz z wyborem odcienia, użyj po prostu podkładu i bezbarwnego błyszczyka. Nanieś odrobinę podkładu na palec i lekko rozetrzyj na ustach, a na końcu wklep go dookoła ust. Nanieś na dolna wargę 2 krople błyszczyku i rozetrzyj. Wskazane odcienie, dające efekt "nagich ust", to karmel lub pastelowy róż z dodatkiem koralu.

Zrezygnuj z kredki, wyraźnych linii i kontrastów. Dla poprawienia kształtu oka można ewentualnie lekko zaznaczyć kąciki lekką brązową kredką w odcieniu cienia do powiek i ją rozetrzeć.

Rzęsy muśnij raz mascarą. Czerń może być za ciężka i zakłócać naturalny look, zwłaszcza gdy jesteś blondynką. Najlepiej wybrać brązowy lub szary tusz. Na rzęsach nie może być żadnych grudek, dlatego dokładnie wyczesz pomalowane rzęsy grzebykiem.

Polecam wypróbować wypróbować kosmetyki specjalnie stworzone do makijażu typu nude. Będzie łatwiej zgrać odcienie poszczególnych kosmetyków. Naturalne serie ma w swoich ofertach ma wiele firm, np. L'Oreal, Estee Lauder czy Clinique. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)