POLECAMY

Czy wiesz jak zrobić makijaż dla starszej kobiety?

Makijaż dla kobiety po 60. roku życia powinien być bardzo delikatny i wykonany z dużą precyzją, żeby nie przyniósł karykaturalnego efektu. Oto najważniejsze zasady makijażu pań w starszym wieku.
Czy wiesz jak zrobić makijaż dla starszej kobiety?

Starsze osoby powinny przede wszystkim dbać o nawilżenie skóry twarzy. Niestety w wieku starszym mogą występować kłopoty z nanoszeniem kosmetyków na twarz. Wszystko zależy od kondycji skóry. Pamiętajmy, że makijaż starszej osoby ma na celu odświeżenie i ożywienie twarzy.

Podkład powinien być bardzo płynny lub w kremie. Odcień podkładu należy dopasować do naturalnego odcienia skóry, pamiętając o ociepleniu koloru. Najlepsze są odcienie brzoskwiniowe. Starajmy się unikać nakładania chłodnych odcieni podkładów.

Nie należy rozjaśniać całej twarzy. Bardzo wskazane jest natomiast rozjaśnienie punktów pod oczami, pod skrzydełkami nosa i w dołku, pod dolną wargą. Okolice oczu należy pokryć bazą pod cienie bądź też rozświetlaczem.

Bardzo ważne jest optyczne uniesienie bruzdy nosowo-wargowej. Należy przeciąć bruzdę jasnym podkładem lub rozświetlaczem. Produkt powinno się nanosić od górnej wargi w kierunku skroni. Następnie trzeba dobrze rozetrzeć, aby kosmetyk połączył się z podkładem. Taki zabieg pozwoli nam na znaczne odmłodzenie twarzy.

Pudru używajmy bardzo niewiele lub też wcale. Nie pudrujmy okolic oczu i unikajmy stosowania kosmetyków nabłyszczających.

W przypadku makijażu oczu prawdopodobnie będzie trzeba zrezygnować z malowania górnej powieki, ze względu na jej silne pomarszczenie i spadanie. Jeśli nie będzie można nałożyć cieni, górną powiekę należy musnąć tym samym odcieniem różu, który będziemy nakładać na kości policzkowe. Na dolnej powiece możemy nałożyć szeroką kreskę, najlepiej w kolorze garderoby. Odwróci to uwagę od górnej powieki. Jeśli natomiast możliwe jest jeszcze nałożenie cieni na powiece górnej, wybierajmy kolory jasne – ocieplone i ciemniejsze zimne. Jasne – ocieplone to kremowy, beżowy jasny, brzoskwiniowy, morelowy. Ciemniejsze – zimne: granat, zieleń, antracyt, śliwka, wiśnia, fiolet

Bardzo ważne jest pomalowanie rzęs. Jeśli to możliwe, malujemy również rzęsy dolne, aby oko stało się bardziej wyraziste.

Brwi u osób starszych są często w bardzo złym stanie (zbyt cienkie, albo ich brak). Pamiętajmy, aby unikać zbyt intensywnego ich przyciemniania, ponieważ daje to efekt srogości i bardzo postarza. Najlepiej modelować brwi kredką, ponieważ włoski często rosną w różnych kierunkach. Absolutnie nie stosujmy czarnej kredki! Kolorami odpowiednimi są: beżowy, szary, jasny brąz.

Róż należy nakładać skromnie. Wybierajmy wyłącznie kolory świeże, np. morelowy lub brzoskwiniowy. Unikajmy różowego.

Usta trzeba potraktować specjalnie, ponieważ najprawdopodobniej są już wokół nich bruzdy. Należy używać pomadek w kolorach nasyconych i żywych. Jak malować zwiotczałe usta zobacz tutaj.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)