Brwi pod kontrolą

Dobrze wystylizowane potrafią odmłodzić twarz, podkreślić (lub złagodzić) jej rysy, optycznie zmniejszyć i skrócić nos. Dowiedz się, jak nadać kształt swoim brwiom.
/ 16.11.2009 21:30
Zdjęcie z pokazu: Louis Vuitton, jesień-zima 2009/10

Modne brwi powinny być naturalne, ale pod kontrolą. Dopasowane nie tylko do kształtu twarzy, ale przede wszystkim do jej rysów. Wygięcie w łuk jest OK, pod warunkiem że nie szybuje on zbyt wysoko. Włoski powinny być odrobinę ciemniejsze od koloru włosów, zawsze przeczesane, zdrowe i błyszczące. Bardzo ważny jest ich odpowiedni makijaż. Za pomocą kredki, specjalnej mascary lub palety cieni możesz dodać brwiom wyrazistości. Jeśli natomiast nie jesteś pewna, czy kształt twoich brwi pasuje do twojej urody i nie wiesz, jak uzyskać linię idealną, przeczytaj nasze wskazówki i... zacznij działać!

Jeśli nie chcesz (lub nie możesz) iść do salonu, możesz sama wydepilować brwi.
Kredką narysuj pożądany kształt brwi (uważaj, żeby nie rysować w miejscu, w którym nie ma włosków). Aby trochę znieczulić depilowane miejsce, możesz przyłożyć do skóry kostki lodu. Naciągnij naskórek (wtedy mniej boli) i szybkimi ruchami pociągaj pęsetką włoski, które wykraczają poza zaznaczoną linię. Wyrywaj je zgodnie z kierunkiem wzrostu. Po depilacji przyglądaj się swoim brwiom codziennie, bo małe włoski szybko odrastają, a to nie wygląda estetycznie.

Jeśli masz gęste i mocne brwi, do depilacji używaj dwóch pęset: jedną z prostymi, drugą ze ściętymi końcami. Tą pierwszą łatwo usuniesz włoski z nasady nosa, drugą – z łuku brwiowego.

Zbyt nisko osadzone brwi sprawiają, że oczy wydają się mniejsze, a spojrzenie mniej przyjazne.
W tym przypadku pomocny będzie botoks. Odpowiednio podany lekko je uniesie, bez efektu „zdziwienia”.

Jak dobrać idealny kolor brwi?
Zasada, która sprawdza się u każdej dziewczyny, mówi, że blondynki powinny mieć brwi o ton ciemniejsze od koloru włosów, a brunetki o ton jaśniejsze. Pamiętaj więc nie tylko o przyciemnianiu, ale też o rozjaśnianiu brwi, gdy farbujesz włosy na inny kolor. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale... czasem warto poeksperymentować. Pamiętasz ciemne i gęste brwi Sharone Stone w „Nagim instynkcie”? Były naprawdę sexy!

Tagi: brwi
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/07.05.2010 18:31
ddffztutuizfgzhzhhjjhghgbuiuiirirrirutrututtutztzzzeezezzrrztrtzzttzrtztztztztzrzrztttzrruuzzuzioiprfjfggjghfhhhgfhfzuuzzzuzrrttzztzz
/08.03.2010 17:29
Chciałbym sobie wyregulować brwi! przecinam je sobie nożyczkami i są ok! ale chciałbym mieć takie jak są na zdjęciu wyżej bo mi się podobają! jak je można zrobic samodzielnie!
/18.11.2009 16:26
JA MAM BLOND PLATYNE I NIEMAL CZARNE ,GRUBSZE ALE WYRAZNIE ZREGULOWANE BRWI I MYSLE ZE DAJE TO CIEKAWY EFEKT,GORZEJ TYLKO GDY NIE MAM POMALOWANYCH OCZU W SENSIE CIEN DO POWIEK,TUSZ,KREDKA ITD. :))
POKAŻ KOMENTARZE (3)