Bronzer i róż

Bronzer i róż

Twarz pięknie można wymodelować stosując zasady rozjaśniania i cieniowania. Pomocą służą nam bronzery i róże.
/ 21.09.2009 10:24
Bronzer i róż

Dzięki właściwościom bronzerów i róży malujemy odpowiednie partie twarzy tak, by to, co jest jasne optycznie uwypuklić, a to, co jest ciemne schować, optycznie wyszczuplić. Wszystkie linie poziome poszerzają, prostopadłe i ukośne wydłużają.

Rozjaśniamy za pomocą korektorów i podkładów o ton jaśniejszych od położonego na całej twarzy. Przy wykończeniu makijażu do rozjaśniania można również użyć pudrów sypkich ze złotymi drobinkami. Osoby, które mają głęboko osadzone oczy, cofniętą brodę lub czoło, głęboka bruzdę nosowo-wargową czy nawet zmarszczki mimiczne, rozjaśnienie w tych partiach optycznie zmniejsza ich widoczność.

Przyciemniamy za pomocą ciemniejszych podkładów, wykorzystujemy do tego także róż lub pudry brązujące. Wyszczuplamy te partie twarzy, które są za bardzo wypukłe, okrągłe np. policzki cieniujemy nakładając kosmetyk ukośnie pod kością policzkową. Szeroką szczękę przyciemniamy boki żuchwy i szyj. Szerokie czoło brązujemy przy nasadzie włosów, chcąc wyszczuplić nos, pudrujemy jego boki.