POLECAMY

6 najczęstszych błędów w makijażu

6 błędów w makijażu, które robimy najczęściej. Przeczytaj, jak ich uniknąć.
6 najczęstszych błędów w makijażu fot. FREE

Jeśli nie zawsze jesteś zadowolona ze swojego make-upu, ten tekst jest dla ciebie. Pisząc go, wzięłyśmy pod lupę to, z czym najczęściej sobie nie radzimy. Brak perfekcji w posługiwaniu się kolorowymi kosmetykami to problem wielu pań. 20 procent użytkowniczek jednego z portali społecznościowych przyznało, że irytuje się, gdy nie potrafi umalować się tak, jak gwiazdy w kolorowych gazetach. Oto co sprawia najwięcej kłopotów i jak sobie z nimi radzić.

1. Źle dobrany podkład

Często zdarza się nam źle dobrać kolor podkładu. Nigdy nie testuj ich na ręku tylko najlepiej na twarzy. Stosuj półpłynne fluidy. Gęsty podkład trudniej rozprowadzić, tak by był niewidoczny. Dobrym rozwiązaniem są też kremy BB, czyli kosmetyki nawilżające z dodatkiem podkładu. Kryją niedoskonałości, a jednocześnie są lekkie i niemal niezauważalne.
  • Gdy w ciągu dnia twarz zaczyna błyszczeć, nie pudruj się, tylko usuń nadmiar sebum bibułką matującą. Kolejne warstwy pudru sprawiają, że twarz wygląda nienaturalnie, a zmarszczki są podkreślone.

2. Kreska na powiece wychodzi krzywa

Nie każda z nas rodzi się z darem malowania sobie perfekcyjnej kreski. Dlatego dla początkujących polecany jest eye-liner w formie pisaka gdyż jest łatwy w aplikacji.
  • Podczas rysowania nie patrz prosto w lusterko, lecz umieść je poniżej twarzy, pod kątem 45 stopni, i spoglądaj w dół. Wtedy powieka równo się układa. Wykropkuj linię na górnej powiece, znacząc delikatne punkciki. Połącz je, po czym popraw kreskę.

3. Zbyt cienkie brwi

Niestety ale zbyt mocno wyregulowane brwi potrafią postarzeć. Zwróćmy uwagę na symetryczność i odpowiednie proporcje. Warto skorzystać z porady ekspertów i wybrać się do brow baru.

4. Pryszcz nie daje się zamaskować

Sekret tkwi w kolorze korektora. Dobierz odcień o ton ciemniejszy od podkładu, zgodnie z zasadą, że jasny powiększa i przybliża, ciemny zaś oddala i pomniejsza.
  • Najpierw nałóż preparat wysuszający pryszcz, potem podkład i korektor. Przytrzymaj punkcik opuszką palca (ciepło sprawi, że kosmetyk dobrze stopi się ze skórą), przypudruj.

5. Efekt zmęczenia i za dużo korektoru

Jesteś niewyspana i masz podkrążone oczy? Unikaj nakładania zbyt dużej ilości korektora i do tego jasnego. Dobrze jest użyć ciemniejszego korektora zbliżonego do koloru podkładu.

6. Mascara skleja rzęsy

Malując włoski, nie ciągnij szczoteczki prosto w górę, lecz od nasady ruchem zygzakowatym. Tusz powinien równo się osadzić. Jeśli mimo to rzęsy się sklejają, kup specjalny grzebyk i rozczesuj nim włoski, zanim mascara wyschnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
przydaloby sie wiecej uwagi przy korekcie artykulu, chyba ze za duzo "korektoru' na oczach ;) "Pryszcz nie daje się zamaskować" - zastosuj odrobine zielonego korektora, ciemny korektor da efekt brudnej plamy, co spowoduje, ze miejsce bedzie jeszcze bardziej rzucalo sie w oczy... "Efekt zmęczenia i za dużo korektoru" - od kiedy to ciemny kolor odswieza i rozswietla zmeczone partie pod oczami?!?!? Kto dopuszcza takie bzdury?!?!
/4 lata temu
Korektoru? Ktoś przesadził z poprawnością językową :)