7 błędów w makijażu fot. FREE

Błędy w makijażu - 5 najczęstszych błędów w makijażu

Który z nich masz na sumieniu?
Małgorzata Machnicka / 18.08.2016 09:49
7 błędów w makijażu fot. FREE
Idealna cera, pięknie podkreślone oczy, zmysłowe usta i wydatne kości policzkowe to marzenie każdej z nas. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy, że podczas codziennego makijażu popełniamy błędy, które wcale nie dodają nam urody, a wręcz przeciwnie - postarzają nas i odbierają świeżość i świetlistość. Sprawdźcie naszą listę najgorszych makijażowych gaf!

Tych składników nigdy nie nakładaj na twarz

5 błędów w makijażu:

  1. Używasz tylko matowych produktów - podkład, puder, korektor, róż, bronzer, cienie... Przynajmniej jeden z tych produktów powinien być połyskujący. Zbyt dużo matu dodaje lat i odbiera blask cerze. Wystarczy zajrzeć na Instagram - dziewczyny stawiają teraz na trójwymiarowość w makijażu.
  2. Nie używasz różu, ani bronzera - bez niego twarz wydaje się... jednowymiarowa i bez życia. Róż dodaje naturalnych rumieńców, które sprawiają, że cera wygląda świeżo i promiennie, a bronzer modeluje rysy. My nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego makijażu.
  3. Używasz korektora pod oczy w złym odcieniu - korektor nie powinien być ani za jasny ani za ciemny. Dobrze, jeśli jest dosłownie o pół tonu jaśniejszy niż podkład. Wybieraj takie, które zawierają w sobie formułę odbijającą światło - dodasz spojrzeniu blasku i optycznie odmłodzisz skórę wokół oczu.
  4. Jedynym akcentem w Twoim makijażu jest czarna kreska na linii wodnej - ten look dawno przestał być modny. I nic dziwnego, optycznie zmniejsza oczy i dodaje lat. Linię wodną maluj albo beżową kredką, a jeśli chcesz podkreślać ją ciemnym kolorem, traktuj ją jako dodatek do wieczorowego, mocnego makijażu.
  5. Zapominasz o podkręceniu rzęs - naszym zdaniem odpowiednie podkreślenie rzęs to najważniejsza rzecz w makijażu. Jeśli masz z natury proste rzęsy używaj zalotki, dopiero potem podkręcającego tuszu. Ten trik "otwiera" oko i sprawia, że twarz wygląda atrakcyjniej.

Więcej makijażowych trików:

 

Tagi: makijaż