POLECAMY

Alfabet złocistej Pani Jesień

Wszyscy kochamy naszą polską, złotą jesień za jej piękno i różnorodność kolorystyczną. Równie urokliwy jak ta pora roku jest jesienny typ urody.

Wszyscy kochamy naszą polską, złotą jesień za jej piękno i różnorodność kolorystyczną. Równie urokliwy jak ta pora roku jest jesienny typ urody.

Po jakie kolory powinna sięgać Jesień, by zachwycać nas tak, jak dedykowana jej pora roku podpowiada stylistka Every Nature – Dorota Sikorska.

Alfabet złocistej Pani JesieńA jak anty kolory, czyli odcienie których Pani Jesień zdecydowanie powinna unikać. Należą do nich wszelkie barwy chłodne oraz pastele. Niewskazana jest także nadmierna ilość czerni i śnieżnobiała biel.

B jak brzoskwiniowa skóra, która często cechuje ten typ kolorystyczny. Niektóre Jesienie mają skórę w odcieniu kości słoniowej lub złoto beżową.

C jak ciemnobrązowe oczy. Jesień może mieć także tęczówkę w kolorze zieleni i bursztynu, jasno - błękitną, turkusową, oliwkową i orzechową. Cechują ją brązowe i złociste plamki.

D jak drewno, z którego wykonana jest pasująca do Jesieni biżuteria. Ten typ może także nosić diamenty. Pod warunkiem, że będą one oprawione w czerwone złoto.

E jak ecru, czyli jeden z odcieni bieli pasujący do Jesieni. Może ona także sięgać po tą barwę w odcieniu tłustej śmietanki.

F jak fiolet. W przypadku tego typu urody powinien być śliwkowy lub jeżynowy.

G jak granat. Dla Jesieni najlepszy będzie petrol.

H jak henna. W przypadku Jesieni powinna być brązowa, delikatnie kontrastująca z beżową lub brzoskwiniową karnacją.

I jak ikona świata gwiazd o jesiennym typie urody. Jesień to m.in. Susan Sarandon, Marcia Cross i Julian Moore.

J jak jasny blond. Takie po rudych są najczęściej włosy Jesieni. Mogą mieć także odcień ciepłego brązu lub miedzi, miodu i kasztana. Bywają też czarne z czerwonymi refleksami.

K jak korale z jarzębiny. Jesień to typ, do którego pasują wszelkie kolory ziemi. Doskonale wygląda też w dodatkach wziętych prosto z natury.

L jak loki. Włosy Jesieni są bowiem często naturalnie kręcone. Nie powinno się ich prostować, bo przestaną być piękne i sprężyste.

M jak miedź, czyli odcień w jakich występują włosy Jesieni. Mogą mieć średnio nasyconą lub głęboką barwę.

N jak niebieski, doskonały dla jesiennego typu urody. Jest nim turkus.

O jak oczy. U Jesieni są przejrzyste, czyste i błyszczące. Charakteryzują się, niespotykanym u innych typów, intensywnym blaskiem.

P jak piórka, w których Jesieni do twarzy. Mogą jej służyć jako dodatki.

R jak rude piegi, które często są znakiem rozpoznawczym Pani Jesieni.

S jak stare złoto, czyli metal szlachetny pasujący do jesiennego typu urody. Pani Jesień powinna unikać srebra i platyny.

T jak typ kolorystyczny. Jesień jest najrzadziej występującym w naszym obszarze geograficznym typem urody.

U jak usta, które cechuje ciepła, intensywna, czerwona barwa. Mogą mieć odcień koralowy.

W jak włosy. U Jesieni są miękkie i ciepłe. W dzieciństwie złociste lub jasnobrązowe. U dorosłych Jesieni późno i stopniowo nabierają odcieni siwizny.

Z jak zieleń doskonała dla tego typu. Jesień powinna sięgać po odcienie oliwki, khaki, mchu i jodły.
 

źródło: Materiały prasowe Every Nature
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)