Piękny wygląd w dużej mierze zawdzięczamy kosmetykom, które potrafią ukryć niedoskonałości cery. Czasami jednak użycie zbyt dużej ilości pudru, różu czy tuszu do rzęs może przynieść niepożądany efekt. Zobaczcie, co zwiastuje zbyt wyrazisty makijaż!
1. Kilkanaście razy dziennie spoglądasz w lusterko.
Cogodzinne poprawianie makijażu, czyli aplikowanie warstwy pudru, bronzera czy różu na wcześniej nałożony fluid spowoduje efekt „tapety”. Nie mamy nic przeciwko kontrolowaniu swojego wyglądu, ale niech każde spojrzenie w lusterko nie wiąże się z retuszem.
2. Kosmetyki szybko się kończą.
Produkty do wykonywania makijażu powinny starczyć na minimum miesiąc. Jeśli fluid w tubce szybko znika powinna zapalić się w twojej głowie czerwona lampka. Zastanów się czy problem tkwi w mało wydajnym kosmetyku czy może w zbyt dużej jego aplikacji na twarz?
3. Twoja twarz jest klejąca.
Godzinę po nałożeniu fluidu, twoja twarz powinna być sucha. Jeśli jednak palce są lepkie i brudne od pudru, to znak, że nałożyłaś zbyt dużą warstwę.
4. Znajomi nie poznają cię bez makijażu.
Jeśli twoja najbliższa przyjaciółka na widok twojej twarzy pozbawionej jakiegokolwiek kosmetyku otwiera szerzej oznaczy, to znak, że wyglądasz nienaturalnie, dziwnie, po prostu inaczej. Taka reakcja jest najprawdopodobniej wynikiem tego, że nigdy wcześniej nie widziała cię bez makijażu. A może podczas wyjścia na basen, siłownie i plaże zrezygnujesz z pełnego make-upu?
5. Zawsze wykonujesz ten sam makijaż.
Makijaż na co dzień powinien podkreślać twoją urodę. Zrezygnuj z całkowitego maskowania twarzy, jeśli chcesz uniknąć efektu "tapety". Jeśli bez względu na porę dnia decydujesz się na mocny, wyrazisty make up, zastanów się czy jest stosowny do okazji? Proponujemy do pracy i na uczelnie wykonywanie naturalnego i delikatnego makijażu.
6. Demakijaż zajmuje ci sporo czasu.
Jeżeli zużywasz kilkanaście płatków kosmetycznych dziennie, a mleczko do demakijażu znika w mgnieniu oka to znak, że na twojej twarzy znajduje się zbyt dużo produktów. Faktem jest, że trwały kosmetyk trudniej zmyć, ale zastanów się czy jest to prawdziwy powód długiego procesu demakijażu. Może na twojej twarzy znajduje się zbyt gruba warstwa różnego typu specyfików?