POLECAMY

4 sposoby na sińce pod oczami

To zmora wielu kobiet. Podkrążone oczy sprawiają, że wydajesz się starsza, bo twoja twarz ma zmęczony wygląd. Przeczytaj, jak to zmienić.
4 sposoby na sińce pod oczami

Stosuj odpowiednie kosmetyki. Do codziennej pielęgnacji wybieraj kremy poprawiające krążenie, np. z wyciągiem z arniki (np. Flos-Lek, 7 zł; Diopticerne, Lierac, 80 zł), miłorzębu japońskiego, kasztanowca, skrzypu polnego, kofeiną, witaminami K i C. Preparaty wklepuj dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Na efekt ich działania będziesz musiała poczekać dwa, trzy tygodnie.

Sięgnij po korektor. Starannie dopasuj jego kolor do karnacji. Zbyt jasny nie zakryje cieni, a zbyt ciemny może je bardziej podkreślić. Nakładaj go tylko tam, gdzie masz sińce. Zwykle pojawiają się one w wewnętrznych kącikach oczu.

Spróbuj zabiegów w salonie. Cienie pod oczami rozjaśni peeling z argininą poprawiającą krążenie, z dodatkiem kwasu mlekowego działającego złuszczająco. Nie wymaga znieczulenia i nie pozostawia widocznych śladów. Lekarz najpierw nałoży preparat na całą twarz, a potem – drugą warstwę – już tylko pod oczy. Kosztuje około 200 zł.

Znasz inny sposób na pozbycie się sińców pod oczami? Porozmawiaj na forum polki.pl

Zobacz też nasz mały test kremów pod oczy:
   


 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/6 lat temu
dzieki za rady
/9 lat temu
Sińce pod oczami to zmora wielu kobiet - moja również, z wymienionych produktów artykule ja używam żelu ze świetlikiem Flosleku, za każdym razem kupuję żel z innym dodatkiem żeby za bardzo nie przyzwyczajać oczu do jednego, polecam ten z babką lancetowatą oraz z rumiankiem lub herbatą. Naprawdę pomaga.
/8 lat temu
a gdzie możan go kupic?
POKAŻ KOMENTARZE (9)