Znamy najmodniejszy kolor lata 2020 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Znamy najmodniejszy kolor lata 2020. Ten odcień nie będzie każdemu pasował

Projektanci jednoznacznie określili, jaka barwa latem 2020 jest najbardziej w trendach. Jest to dość odważny kolor.
/ 01.07.2020 13:51
Znamy najmodniejszy kolor lata 2020 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jak co roku, trendy ulegają zmianie w każdym sezonie. Zależnie od pory roku, stawiamy na różne desenie, kroje i kolory. Tym razem nie jest inaczej. Lato 2020 ma już swój najmodniejszy kolor, który ustalił słynny instytut Pantone. Wybrany przez nich odcień pojawił się w kolekcjach największych polskich i zagranicznych projektantów. To właśnie oni ustalili, który kolor powinien obowiązkowo znaleźć się w naszych garderobach. 

Żółty szafranowy - najmodniejszy kolor lata 2020 

Mowa oczywiście o żółtym, który królował w trendach na lato 2020. Instytut Pantone umieścił różne odcienie tej barwy w dedykowanej obowiązującemu sezonowi palecie. Szczególną popularnością cieszy się szafranowy, ciepły odcień żółci. Pojawił się on jako total look chociażby w kolekcjach Valentino, Pyera Mossa, Sally LaPointe i Rejiny Pyro, ale też Gabriela Hearst, Proenzy Schouler i Davida Koma.

Ten kolor nie będzie jednak pasować wszystkim. Szafranowy żółty najlepiej będzie wyglądał na brunetkach o ciepłej, oliwkowej karnacji. Podkreśli wakacyjną opaleniznę i doda wielu stylizacjom optymizmu i energetycznego zastrzyku. 

Wśród najmodniejszych kolorów lata Pantone znajdziemy również delikatniejszy, pastelowy odcień o nazwie Sunlight. Urokowi tej kremowej barwy uległa m.in. Stella McCartney, która użyła go w wielu kreacjach z najnowszej kolekcji. Ten słodki, lemoniadowy kolor będzie świetny dla blondynek - podkreśli słoneczne refleksy w jasnych włosach. 

Z czym nosić żółty? 

Żółty kolor jest dość odważny i wyrazisty, dlatego w stylizacjach dobrze stonować go neutralnymi barwami. Świetnie będzie wyglądał z bielą, czernią i wszelkiego rodzaju szarościami. Jeśli jednak lubisz odważne połączenia, możesz do żółtego dodać purpurę, brąz lub koralową czerwień. Bardzo elegancko będzie też wyglądać zestawienie szafranowego i szmaragdowej lub butelkowej zieleni. 

Zobacz modowe inspiracje gwiazd:Anna Lewandowska w kurtce polskiej marki! Ten model jest obecnie na wyprzedaży
Paulina Sykut w rewelacyjnej sukience z Mohito. Ten model będzie idealny do pracy!
Sukienka w groszki księżnej Kate - kupisz ją w Zarze