Zjawisko Lady Gaga

Lady Gaga potrafi wywołać wszelkie uczucia - od zachwytu po oburzenie, jednak trudno o niej nie mówić jak o zjawisku. Inspiruje, parodiuje i motywuje - jej pomysłowość pobudza do działania całe masy. Niezwykłe stylizacje Gagi wywołały lawinę wydarzeń, od kolekcji ubranek dla dzieci, po dokładne kopie popularnych lalek.
/ 05.08.2011 08:09

Lady Gaga potrafi wywołać wszelkie uczucia - od zachwytu po oburzenie, jednak trudno o niej nie mówić jak o zjawisku. Inspiruje, parodiuje i motywuje - jej pomysłowość pobudza do działania całe masy. Niezwykłe stylizacje Gagi wywołały lawinę wydarzeń, od kolekcji ubranek dla dzieci, po dokładne kopie popularnych lalek.

Lalki Barbie w charakteryzacjach na Lady Gagę

Lalki Barbie w charakteryzacjach na Lady Gagę

Lady Gaga, chcąc nie chcąc, zmotywowała do twórczego działania całe rzesze fanów. Nie ma mediów, które jej nie kochają lub jednocześnie szkalują. Ostatnio, w niezwykle popularnym amerykańskim programie "Jimmy Kimmel Live", Lady Gaga żartowała sama z siebie. Nakręcono reklamę niezwykłych ubranek artystki w wersji zminiaturyzowanej - dla dzieci. Najbardziej popularne i szokujące kreacje od początku jej kariery przybrały postać słodkich strojów dla maluchów.

 

Mapety, bańki i salami

Pełna autoironii reklama Lady Gagi najnowszych ubranek dla dzieci podbiła serca kolejnych fanów. Jak twierdzi wokalistka, poniższe kreacje szokują mniej, niż sygnowane kolekcje ubranek dla dzieci znanych gwiazd. Co bardziej istotne, za całą ironią kryją się oczywiste i prawdziwe słowa - We all Born this way - Bądźmy sobą bez względu na kanony współczesności.

Lady Gaga i kreacja domu mody Hussein Chalayan, którą miała na jednym z koncertów oraz sesji do magazynu, przypadła do gustu widzom w programie.

Miniaturki jednych z najbardziej szokujących kreacji Gagi.

Powyższe pierwowzory - szokujące stylizacje w dosłownie krwistej czerwieni.

Oraz słynna sukienka w bąbelki.

Miniaturka kreacji domu mody Naughty Miss Piggy, która wywołała jedną z pierwszych burz medialnych oraz pełno zabawnych protestów Kermita - żabki z Ulicy Sezamkowej.
GaGa GooGoo

GaGa GooGoo

Zabawnym zakończeniem jest zapowiedź niebotycznie wysokich bucików w wersji dla dzieci, która od razu nasuwa wspomnienia zdjęć małych dzieci w bucikach na obcasach, od konkursów małych piękności poczynając...

 

 

Muzą być !

Lalki Barbie stylizowane na Lady Gagę

Fani prześcigają się w pomysłowości jak domowym sposobem zmienić zwykłą lakę Barbie w cudowną kopię Lady Gagi. Dodatkowym motywem jest fakt, że takie laleczki potrafią być sprzedawane za gigantyczne ceny. Niektóre prezentują się jak prawdziwe działa sztuki i tak są też traktowane przez kolekcjonerów.

Lalka stylizowana na kreację z teledysku Born This way

Podobizny Lady Gagi widniały już na koszulkach i sukienkach. Przebranie na wokalistkę pobiło rekordy sprzedaży podczas okresu Halloween w Stanach Zjednoczonych, zostawiając tym samym w tyle strój na Michaela Jacksona. Na rynku doskonale sprzedają się wszystkie produkty zawierające podobiznę Lady Gagi lub na jej styl. Dzięki niej okulary w stylu "lenonki", które już wcześniej popróbowały przeforsować np. bliźniaczki Olsen, zyskały ogromną popularność.

Mięsna sukienka znalazła swoje miejsce w muzeum

Z początkiem tego roku powstało 8 woskowych figur Lady Gagi, co pociągnęło za sobą kolejne dziania muzealne. Słynny strój mięsny Lady Gagi zamiast na talerz trafił na piedestał nowojorskiego muzeum. Strój jest bardzo chętnie oglądany i jego obecność podwyższyła zyski z znacznie większej sprzedaży biletów.

Sztuka inspirowana kreacjami wokalistki

Lady Gaga inspiruje setki artystycznych dusz, pokazując samym swoim jestem, że wyobraźnia i wyrażanie siebie może nie mieć granic. Nic więc dziwnego, że jest pełno obrazów jak i grafik z jej podobizną. Można obejrzeć więcej ciekawych prac na stronie gagafancorner.com, a dla fanów polecamy stronę gagadaily.com, gdzie na bieżąco będą informowani o poczynaniach artystki.