Zimowa kolekcja butów Bartek z Sympatexem

Bartek dba o zdrowie dzieci. Tegoroczna zimowa kolekcja butów to efekt łączenia najnowszych tendencji w modzie oraz wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Przykładem jest zastosowanie membrany Sympatex, która całkowicie chroni stopę dziecka.
/ 14.10.2007 18:04
Bartek dba o zdrowie dzieci. Tegoroczna zimowa kolekcja butów to efekt łączenia najnowszych tendencji w modzie oraz wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Przykładem jest zastosowanie membrany Sympatex, która całkowicie chroni stopę dziecka. Buty są w 100 proc. chronione przed przemakaniem, jednocześnie odprowadzana jest para wodna z wnętrza buta. Dzięki, zastosowanej membranie - stopa dziecka pozostaje zawsze sucha. Niebieski trójkąt i logo Sympatex - to gwarancja najwyższej jakości. BARTEK posiada licencję na produkcję obuwia z tego typu materiałem.

Brak odpowiednio ciepłych butów ma podobny wpływ na zdrowie dziecka jak brak czapki - jego konsekwencją może być katar i przeziębienie, dlatego do produkcji niektórych modeli obuwia zimowego Bartek, na podszewki i elementy wierzchowe stosowane są skóry owcze. Są one szeroko rozpowszechnione w krajach Europy Zachodniej (zwłaszcza w Niemczech), jako materiał używany do produkcji okryć pomocnych w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń reumatycznych. Buty Bartek mają dzięki nim bardzo dobre właściwości ciepłochronne i są dobrym rozwiązaniem na mroźne dni, szczególnie dla dzieci, którym marzną stópki, gdy spędzają więcej czasu w wózku.
SYMPATEX jest materiałem stosowanym do produkcji obuwia i odzieży, używanych zarówno w normalnych jak i w ekstremalnych warunkach pogodowych. Materiał ten charakteryzuje się tym, że świetnymi chroni ciepło, nie przemaka, a jednocześnie odprowadza nadmiar wilgoci wydzielany przez ciało człowieka. Struktura Sympatexu składa się z mikrowłókien zapewniających materiałowi, a tym samym obuwiu, lekkość i elastyczność. Wówczas obuwie jest wodoodporne ale równocześnie przepuszcza parę wodną.

Zadaniem membrany jest nieprzepuszczanie wody do wnętrza obuwia, a jednocześnie wchłanianie pary wodnej powstałej wskutek wydalania nadmiaru ciepła. Membrana ta posiada więc właściwości, które pozwalają stopie oddychać. Zastosowanie tej podszewki gwarantuje zachowanie higieny obuwia, zdrowy rozwój stopy, zapobiega tym samym powstawaniu chorób grzybiczych, które mogą wystąpić w tradycyjnym obuwiu, gdzie stopa bywa przegrzana i przemoczona. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Membrana zbudowana jest ze specjalnego, nieporowatego poliestru. Cząsteczki surowca poliestrowego mają właściwości odprowadzenia pary wodnej, która po wniknięciu w zamkniętą membranę porusza się wzdłuż łańcuchów cząsteczkowych. Gdy z ciała uwalniany jest pot, powstają znikomo małe cząsteczki pary wodnej. Błona z Sympatexu zawiera makrocząsteczki zaopatrzone w tak zwane sfery wodolubne, zdolne do przyciągania i transportu cząsteczek wody na wskroś membrany. Ta sama membrana stanowi nieprzepuszczalną barierę dla wszystkich cieczy i nie pozwala przeniknąć do wnętrza buta dużo większym kroplom deszczu. W efekcie buty pozostają wewnątrz zawsze suche co stanowi barierę dla rozwoju mikroorganizmów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)