Zakupy przez Internet

Istnieją takie miejsca i rzeczy, bez których człowiek nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Czasami spełniają one funkcję w rodzaju vademecum wiedzy o modzie, a Internet jest jednym z ciekawszych źródeł na ich temat.
/ 14.12.2008 23:14
Istnieją takie miejsca i rzeczy, bez których człowiek nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. To wszystko, co nas zaskakuje i inspiruje. Czasami spełniają one funkcję w rodzaju vademecum wiedzy o modzie. Przez Internet można znaleźć wiele ciekawych informacji.

O modzie lubię czytać na instyle.com czy vogue.co.uk/fashion/, ale przede wszystkim na anglojęzycznych portalach  branżowych. Uwielbiam wchodzić na strony różnych projektantów, zarówno początkujących jak i wielkich sław, w celu przeglądania zdjęć. Takie zwykłe gapiostwo pozwala na wyszukanie ciekawych pomysłów, które są swoistą bazą i służą jako inspiracja w przygotowaniu późniejszych stylizacji. Mają też w moim przypadku świetny wpływ na poprawę humoru.

W sieci możemy znaleźć wszystko – buty, biżuterię, torebki, ubrania, a przede wszystkim mamy możliwość zrobienia zakupów.  Muszę powiedzieć, że w przypadku dodatków to świetna sprawa, natomiast jeśli idzie o ubrania – jestem wielką zwolenniczką mierzenia. Chociaż czasami warto zaryzykować wierząc w moc swojej krawcowej, która jest w stanie zrobić odpowiednie poprawki. W sieci znajdziemy świetne strony z używanymi,  lecz uwaga - projektanckimi rzeczami np. yoox.com lub retrodesignerdeals.com. Moda z recyklingu jest nie tylko eko ale również na topie. Piękną i przede wszystkim niepowtarzalną biżuterię można znaleźć na stronie kateandkate.pl, którą po prostu uwielbiam.

Zakupy przez Internet

Zakupy w sieci to zawsze pewne ryzyko. Nie możemy zobaczyć czegoś na żywo, dotknąć, założyć, ułożyć fałdek, postawić kołnierzyka… Jest też niewątpliwie wiele zalet m. in. to że siedzimy sobie w wygodnym fotelu w domowym zaciszu  i popijając herbatkę na spokojnie możemy przemyśleć swój wybór, oglądać przedmiot kilkakrotnie, zastanowić się z czym najlepiej zagra i jaki wdzięczny duet uda się nam wystylizować.

Zachęcam do zakupów w sieci, ale w sposób odpowiedzialny i taki by zminimalizować ryzyko, że rzeczy okażą się nie takie jakie chcieliśmy. Oprócz sprawdzenia rozmiaru, który może okazać się mylny, warto dowiedzieć się o wymiary w centymetrach, można napisać lub zadzwonić do sprzedawcy, poprosić o dodatkowe zdjęcia na maila, dowiedzieć się o ewentualną możliwość zwrotu, itd. No i odwagi – eksperymentujmy, bo warto!

Izabela Jabłonowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/13.08.2011 18:05
Nieraz córka dokonuje zakupy przez internet,jest raczej zadowolona,zdarzyło się że rozmiar był nietaki pomimo że podała dobry,lecz mogła zwrócić i dostać akuratny.
/04.06.2011 19:33
Kupuje,ale tez przez internet wspieram sie porada stylistki ,zwlaszcza na dreft.pl.Sama Horodyńska-mówi Wam to cos ?
/03.08.2011 16:41
Moim zdaniem najlepiej jest się nie ograniczać tylko do jednej czy dwóch stron. Prawda jest taka, że na wielu portalach można znaleźć cos ciekawego, różniącego się od konkurencji. Po pierwsze: allegro.pl - wiadomo, nie trzeba przedstawiać, ceneo/nokaut - porównywarki ofert - głównie produktów, groupon - nie trzeba przedstawiać, fastdeal.pl - udoskonalona wersja groupona - live shopping. Na każdej z tych stron można znaleźć interesujące rozwiązania, oferty, które pozwolą nam znaleźć jakość za niską cenę w sieci.
POKAŻ KOMENTARZE (8)