Wystawa kreacji scenicznych Madonny

Już od 11 sierpnia w warszawskiej Galerii Mokotów na fanów Madonny i mody czeka nie lada gratka. Rozpocznie się niezwykła, pierwsza w Europie Kontynentalnej, wystawa kreacji scenicznych Madonny. Co będzie można na niej obejrzeć?
/ 31.07.2013 16:55

Wystawa rozpocznie się 11 sierpnia i składać się będzie z 27 eksponatów bezpośrednio związanych z królową popu. Wśród nich znajdą się m.in.: różowa satynowa suknia z teledysku „Material Girl”, kostiumy noszone przez wokalistkę na planie filmu „Evita”, w którym Madonna była odtwórczynią roli Evy Peron, stylowy beret projektu Jean-Paula Gaultiera czy ikoniczny satynowy gorset z charakterystycznymi, spiczastymi miseczkami. Wystawa potrwa do 11 września i w początkowej fazie zlokalizowana będzie  w centralnym punkcie Galerii Mokotów – w miejscu fontanny, a następnie zostanie przeniesiona na poziomy górne.

Zobacz też: Marka Risk. made in warsaw 20% taniej

Madonna - wystawa

Jaki jest  najsławniejszy kostium kojarzony z Madonną? – to prócz sukni z teledysku „Material Girl” – czarny, satynowy gorset udekorowany złotymi lamówkami z frędzlami na piersiach. Po wewnętrznej stronie prawej miseczki biustonosza widnieje napis „MAD” (tł. szalony, wściekły) napisany niebieskim tuszem. Niektórzy twierdzą także, że najczystsze skojarzenia z Madonną wywołuje suknia ślubna projektu Andre van Pier, w której wokalistka występowała podczas trasy koncertowej „Like a Virgin”. Wszystkie te stroje będzie można zobaczyć od 11 sierpnia w Galerii Mokotów.

Zobacz też: She/s a Riot, Madox i Natalia Siebuła na Ariel Fashion Show

Fanów Madonny zainteresują także inne kreacje wokalistki z różnych kultowych teledysków, takich jak „American Pie” czy „Music”. W Galerii Mokotów będzie można obejrzeć niebieski bawełniany top, Cosmic Wonder Jeans oraz tiarę i naszyjnik, w których Madonna wystąpiła w „American Pie” – teledysku reżyserowanym przez Philippa Stolzla, który jest hołdem złożonym latom siedemdziesiątym. Wśród sprowadzanych eksponatów znajdą się również jedwabne spodnie, pasek oraz biżuteria  Versace, a także skórzano-jedwabne buty Jimmy Choo, które Madonna miała na sobie podczas kręcenia teledysku „Music”. Wart obejrzenia jest kostium baseball’owy, który Madonna nosiła na planie „A Leaque Of Their Own”.To sukienka do kolan w kolorze brzoskwiniowym z dużym logo drużyny Rockford Peaches na środku, z wyszytą cyfrą „5” z tyłu oraz mniejszym logo AAGPBL (All-American Girl Professional Baseball Leaque) na lewym ramieniu.

Zobacz też: "Senses" z ArsDavią w Rzymie

Prócz strojów i biżuterii w Galerii Mokotów będzie można zobaczyć statuetkę American Music Award w kategorii „Favorite Dance Single” za singiel „Vogue”, platynową płytę za album „You Can Dance”, statuetkę MTV European Music Award w kategorii „Best Album” za „Ray of Light”, czy też podpisany egzemplarz pierwszej edycji książki dla dzieci autorstwa Madonny o wdzięcznym tytule „English Rose”.

Wystawa kreacji scenicznych Madonny w Galerii Mokotów – 11.08 – 11.09.2013 r.

Źródło: Materiały prasowe Galerii Mokotów