Vivienne Westwood znów projektuje dla LEE

Premierowy pokaz kolekcji Anglomania & Lee od Vivienne Westwood na sezon wiosna–lato 2011 podczas tygodnia mody męskiej w Mediolanie
/ 07.09.2010 07:26
Po sukcesie kolekcji będącej wynikiem współpracy pomiędzy markami Vivienne Westwood Anglomania oraz Lee w ubiegłym sezonie, 20 czerwca podczas Mediolaoskiego Tygodnia Mody odbyły się premierowe pokazy odzieży dla mężczyzn.

Tym razem źródłem inspiracji stali się motocykliści, rockmani i bywalcy festiwali. Jednymi z najważniejszych elementów zdobiących dżinsowe kamizelki i spodnie są haftowane naszywki i łaty. Na kolekcję męską składa się 6 modeli dżinsów oraz 4 rodzaje topów:

* model klasyczny / dżinsy z obniżonym krokiem / ogrodniczki / luźne dżinsy typu „Mechanic” / dopasowane dżinsy typu „Mayfair” / dżinsy typu „Bondage” (z nogawkami połączonymi paskami)
* koszula w stylu Ossiego Clarka (nawiązująca do mody lat 60. XX wieku) / hipisowska kamizelka dżinsowa / T-shirt z krótkimi rękawami / T-shirt z długimi rękawami Dżinsy typu „Bondage” mają charakterystyczne dla Westwood zamki wszyte w kroku, dżinsy klasyczne i dżinsy z obniżonym krokiem to popularne modele, które pochodzą z poprzedniej kolekcji, ogrodniczki stanowią kolejną propozycję luźnych workowatych spodni, a dżinsy typu „Mechanic” są wariacją na temat dopasowanego kroju.

Natomiast dżinsy typu „Mayfair” to całkiem nowy, elegancki model bez zaszewek i z zakładkami z przodu, będący ukłonem w stronę tradycyjnych spodni szytych na miarę w słynnych zakładach krawieckich na londyoskiej ulicy Savile Row.

Westwood przykłada dużą wagę do tkanin i uzyskania efektu „podniszczenia”. W kolekcji znajdziemy klasyczny dżins w kolorze indygo z naturalnie wykooczonym brzegiem (tzw. selvage) oraz dżins w stylu vintage, a także drelich farbowany na wyrazisty krwistoczerwony kolor. Dżinsy zostały pochlapane farbą, pocięte i zacerowane lub naszyto na nie łaty z napisami, tak aby sprawiały wrażenie znoszonych. Metaliczny hologramowy nadruk na dżinsie wnosi do kolekcji ducha rockandrollowej psychodelii z lat 70. ubiegłego wieku.

W ofercie znalazły się również T-shirty oraz dżinsowa kamizelka w rockowym stylu. A klasyczna dżinsowa koszula za dotknięciem ręki ekscentrycznej Vivienne Westwood zyskała ukośne rozcięcie z boku oraz asymetryczny kołnierzyk. Kolekcja Anglomania + Lee od Vivienne Westwood obejmuje zarówno modele męskie, jak i damskie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)