POLECAMY

V edycja Manufaktura Fashion Week - relacja

Piąta edycja Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion odbyła się pod hasłem „New York, New York". W dniach 8-10 października w Manufakturze można było obejrzeć pokazy mody i zwiedzić showroomy projektantów. Odbyły się także Akademia Stylu ELLE, nocne zakupy, konkursy, wystawa fotografii oraz wymiana ubiorów „swap”.
V edycja Manufaktura Fashion Week - relacja

W piątkową noc VIP zaproszeni goście, uczestniczyli w specjalnym wieczorze, który uświetniła prowadzona przez Karolinę Malinowską gala mody. W finale zaprezentowano kolekcję Elisabetta Franchi Celyn b. Na widowni zasiedli między innymi Maja Frykowska, Aleksandra Nieśpielak, Ewa Pacuła , Zbigniew Urbański, Rafał Cieszyński. Wszystkie wydarzenia nawiązywały do Nowego Jorku, mekki mody i źródła trendów.

Polecamy: Styl Jacykowa

Pokazy mody

Pokazom Fast Fashion prezentującym aktualne, jesienno-zimowe kolekcje marek Manufaktury towarzyszyły pokazy kolekcji studentów ASP oraz specjalny pokaz kolekcji finalistów Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka. Moda na specjalnie na środku galerii handlowej wybudowanym wybiegu gościła w piątek (8 X) w godzinach 17.00 - 20.00, w sobotę w godzinach 14.00 - 20.00, w niedzielę natomiast w godzinach 13.00 - 19.00. Atrakcją i rodzinnym świętem stał się niedzielny pokaz mody dziecięcej. Obserwujące go dzieci nie rozumiały, dlatego one też nie mogą wejść na wybieg i zaprezentować się jako modele i modelki. Udało się je zadowolić zaproszeniem do zajęcia miejsc pod samą sceną.

Zobacz także: Najnowsze trendy

Showroomy projektantów

Swoje kolekcje, akcesoria i biżuterie zaprezentowali oraz udostępnili do sprzedaży w showroomie (zorganizowanym na terenie galerii, od piątku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00): Boogie Design, Excellent Glory, Grzegorz Gonsior, Moda Polka, Wojtek Haratyk, Marcin Nowak, Katarzyna Ostapowicz, Personal Design, Plastikowy, Połoz & Biadasz, Paulina Ptasznik, Sadowska Fashion, Marta Siniło oraz Neovintage.

Konkursy i nocne zakupy

Główne wejście do galerii handlowej w ten weekend zamieniło się w Central Park, a emocje podgrzewał konkurs „Złap nowojorskie jabłko”, w którym wygrywano m.in. iPody. „Noc Zakupów” podczas której robiono zakupy po specjalnie obiżonych cenach miałą miejsce w sobotę od godziny 22.00 do 1.00. Towarzyszyły im pokazy bielizny i koncert jazzowy. Setki osób zainteresowanych modą i okazyjnymi zakupami zdobyło w tym czasie najmodniejsze ubiory i dodatki.

ELLE uczy stylu

Kolejną atrakcją Manufaktura Fashion Week była Akademia Stylu Elle, gdzie stylistki magazynu Elle Różena Opalińska i Zuzanna Kuczyńska w czasie indywidualnych konsultacji oraz grupowych seminariów odkodowywały trendy, a następnie pomagały indywidualnie je interpretować i dopasowywać do potrzeb. Ponadto, na specjalne zaproszenie ELLE, Agnieszka Martyna ze Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej prowadziła seminaria i konsultacje z dress kodu – tzn. mody oficjalnej. Wydarzeniu temu towarzyszyły konsultacje u makijażystek Sephory.

Ekologia i recykling

Miniony weeked gościł jeszcze wpisującą się w modny trend ekologii i recyklingu wystawę RE-ACT Concept Store. Można było na niej nie tylko obejrzeć, ale i zakupić od projektantów unikatowe, pojedyncze egemplarze dodatków, biżuterii i akcesoriów.

W ramach RE-ACT Concept Store jeszcze do 17 października zaprezentują swoje prace: Anna Blauth, Cado, Diehl Deco, Green Look, Jurczyk Design, Karina Królak, Maldoror, Makkirequ, Moostudio, Joanna Paradecka, Pink Pug Design, Sylwia Rochala, Patka Smirnow, Natalia Świecińska, Maja Urbańska, Monika Zajączkowska.

Fotografia zawsze w parze z modą

W ramach modułu Young Fashion Photographers NOW obejrzeliśmy wystawę zdjęć Katarzyny Czarneckiej z cyklu „New York, New York” (Wieża Manufaktury, wejście przy Teatrze Małym, od 8 do 17 października).

A co zrobić, gdy ciuch nie pasuje albo się znudził?

Szafiarki, w sobotę (9 X, godz. 11.00) miały dla siebie specjalną odsłonę swapu w Muzeum Fabryki, które mieści się w Manufakturze. To było prawdziwe oblężenie, uczciwa bezgotówkowa wymiana i ostre targowanie się. Zaraz po zamknięciu swapu relacje w radio i telewizji przedstawiały wrażenia zadowolonych szafiarek.

Przypominamy, że swapy Muzeum Fabryki na stałe już wpisało w program wydarzeń dodatkowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Grunt, żeby się coś działo
/8 lat temu
najfajniej z tego wszystkiego chyba brzmi wystawa fotografii i konkurs. oby więcej takich przedsięwzięć!