Trend wiosna 2010: Potwory z wybiegu

Duchy, stwory, zjawy... moda inspiruje się horrorem!
/ 04.01.2010 10:35
McQueen znów przeraża! Vivienne Westwood straszy! Projektanci zgotowali nam na wiosnę film grozy!

Modelki z wiosennego wybiegu Alexandra McQueen'a wyglądają jak stwory żywcem wyjęte ze Star Trek'a. Rogi, narośla na twarzach, szpony, karbowania skóry . Do tego kosmiczne buty i stroje imitujące nieludzkie części ciała. McQueen zahacza w nadchodzącym sezonie o charakteryzacje do filmu science-fiction ponownie robiąc piorunujące wrażenie. Ale czego można spodziewać się po projektancie, który zadebiutował kolekcją "Kuba rozpruwacz" Jak radzi Hitchcock trzeba zacząć od trzęsienia ziemi, a potem napięcie musi rosnąć!

Ale Alexander McQueen to nie jedyny projektant, który sięgnął po najbardziej szokujące formy wyrazu. Mimo, że wiosna kojarzy się z niewinnością, radością, subtelnością , Projektanci zgotowali na nadchodzący sezon wybiegi jak z koszmaru !

Jean Paul Gaultier pokazał mroczne, smutne damy, snujące się po wybiegu jak cienie. We włosach zawieszone jakby resztki ubrań, rozmazany makijaż. Smutne i wyczerpane przybyszki z zaświatów , które przychodzą do nas jak w Halloweenową noc z wiadomościami o najnowszych, przerażających trendach. Towarzyszy im mgła i cmentarna atmosfera.

Białe twarze potarganych, zaniedbanych duchów , w podartych strojach wyłaniają się też na wybiegach Vivienne Westwood . W podobną tonację uderza Comme des Garcons, zamiast glamouru czeka nas w tym sezonie smutek i niedbalstwo .

Czy to modowa odpowiedź na ciężkie czasy kryzysu?

Na zdjęciu: Jean Paul Gaultier - kolekcja wiosna-lato 2010