Tokio - moda uliczna

Tokio to kolorowa i pełna fantazji stolica mody. Tam nikt nie patrzy na najważniejsze trendy, liczy się to co chcesz sobą zaprezentować, kim chcesz być, dlatego znajdziemy tam stylizacje jakie nie śniły się projektantom. My wybraliśmy takie które chętnie obejrzelibyśmy na naszych ulicach.
/ 06.11.2010 08:10

Tokio to kolorowa i pełna fantazji stolica mody. Tam nikt nie patrzy na najważniejsze trendy, liczy się to co chcesz sobą zaprezentować, kim chcesz być, dlatego znajdziemy tam stylizacje jakie nie śniły się projektantom. My wybraliśmy takie które chętnie obejrzelibyśmy na naszych ulicach.

Japońska metropolia inspiruje swoją różnobarwnością. Tutaj kultura i tradycja miesza się z innowacjami i nietuzinkowością. W Tokio każda dzielnica ma swój indywidualny styl, gdzie odnajdzie się każdy z nas. Szalone i kolorowe dzielnice Shibua i Harajuku zbierają radosne stylizacje młodych Japończyków. Shinjuku lubi rockowe mieszanki słodkości i pikanterii. Ginza (Cio) jest jak Broadway dla Nowego Yorku, tam moda i wiedza o niej jest na bardzo wysokim poziomie. Oto ciekawe stylizacje które można obejrzeć w Tokio i zainspirować się do stworzenia własnych:

Trochę boho i odrobina rocka, takie połączenie jak widać prezentuje się genialnie. Długie spódnice z wyższym stanem optycznie wydłużają króciutkie nogi japonek.

Dramatyczny glamur - tak nazywają ten look stylistki oceniające modę uliczną Tokio. Modne pantery nabrały koloru na przekór zasadom obowiązującym tego roku. Podobnie podszedł do tego dom mody Dolce & Gabbana.

Oto przykład jak można wyglądać słodko łącząc najważniejsze trendy. Koronki oraz kwieciste sukienki zostały zdominowane różem oraz błękitem, zarówno w kolorze jak i w dodatkach. Wystarczy spojrzeć na fartuszek oraz uroczą torebkę.

Rock połączony z zalotnością lolity. Ciekawe propozycje jak nosić spódniczkę, dla nas zdecydowaną faworytką jest pierwsza propozycja.

Prostota i umiarkowanie cechuje powyższe stylizacje. Ale aby nie było nudno japonki nie zapomniały o ciekawych dodatkach. Są nimi nietypowe buty, biżuteria oplatająca ciało i mini kamizelka w wersji skórzanej.

Tradycja nie tylko od święta. Młode Japonki wiedzą, że piękne aczkolwiek nudne (dla nich) kimona można zmodernizować. Na powyższych przykładach widzimy jak pas wiązany w talii (tzw Obi) kontrastuje z wzorami. Również rękawy są krótkie (tradycyjne kimona mają rękawy do ziemi).

Współczesna i modna gothic lolita wie, że nie trzeba wyglądać jak upiorna laleczka by pokazać swoją unikatowość. Czerń jest motywem dominującym jednak podejście do faktury jest odmienne u każdej z powyższych stylizacji.

Inspiracje krajami anglojęzycznymi pokazują jak z odrobiną fantazji wyglądać genialnie. Koszula zamiast spódniczki, futrzany szal na ramoneskę i secesyjne dodatki wyglądają bardzo profesjonalnie. Widać, że moda dla kobiet kraju kwitnącej wiśni jest pasją.
 

Słodkie boho i kolorowy orient. Oto przykłady jak można łączyć ze sobą intensywne kolory takie jak: fiolet, zieleń oraz żółć. Radośnie, ciekawie a przede wszystkim ładnie.

Nasze ulubione propozycje dotyczące rockowych stylizacji. Japonki nie tylko doskonale przemyślały swoje stroje, ale także doskonale dobrały do nich makijaże i fryzury. Dodatki również są świetne, np rajstopy z kośćmi czy połyskliwa szara spódnica-hit tego sezonu.

Zdjęcia- tokiostreetfashion, japanesestreet