POLECAMY

Styl Michaela Jacksona

Król popu lubił błyszczeć, w toku kariery nie raz zmieniał swój image, bywało że wyglądał pretensjonalnie, ale wszystkie jego stroje były idealnie dopracowane
Michael Jackson był szczególnie wierny stylowi generalskiemu. Uwielbiał marynarki stylizowane na wojska napoleońskie, pagony, szarfy i ordery. Jego kostiumy były bogato wyszywane złotem. Król lubił też czerń i czerwień. Podczas sesji fotograficznych chętnie upodabniał się do dumnych władców, jakby chcąc w ten sposób usankcjonować swoje panowanie nad muzyka pop. Ubraniom nadawał jednak scenicznego blichtru, stawiając np. na brokat czy metaliczne połyski.

Wraz z płytą "Bad" zmienił się jego styl. Ewidentnie zainspirowany własnym wizerunkiem z teledysku "Smooth Criminal" postawił na elegancję rodem z lat świetności Al'a Capone. Nie rozstawał się z kapeluszem i marynarką. Właśnie wtedy wylansował modę na białe skarpetki do czarnych, błyszczących mokasyn, które wedle męskiej, biznesowej etykiety uchodzą za szczyt obciachu.

Kolejna transformacja przyszła z albumem "Dangerous". Michael pokochał czarne spodnie i biały t-shirt, ale na scenie zamieniał się w człowieka z dalekiej przyszłości. Pasy, sprzączki, metalowe obicia i ubrania uszyte jakby z folii aluminiowej upodabniały go do postaci z filmu science-fiction. Zawsze jednak przejawiał sentyment do galowej elegancji, rodem z wojska i wyższych sfer. Nawet podczas procesów jakie mu wytoczono pojawiał się na sali sądowej wystylizowany na europejskiego notable, z szarfami i medalami. Do stójek, haftek i pagonów wrócił także ogłaszając swoją ostatnią trasę koncertową "Michael Jackson - This is it". W ostatnich czasach to co Jackson lansował od lat docenili również projektanci. Poduszki, oficerskie czy marynarki zaproponował w swej ostatniej kolekcji np. Balmain.

Każde z wcieleń Michaela było oryginalne i jednoznacznie kojarzone z królem popu. Był mistrzem autokreacji. A wam, który styl króla odpowiadał najbardziej?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/11 miesięcy temu
Jestem fanka Michaela od trzynastego roku życia. Kocham Go do tej pory. The Best . Moje baby. Zawsze w moim sercu i muślach.
/11 miesięcy temu
był śliczny i super wyglądał we wszystkim sexy. Styl miał super i wszystko świetne. I love you Michael forewer ewer.
/rok temu
Ładnemu we wszystkim ładnie,ale najbardziej podobał by mi się...nago
POKAŻ KOMENTARZE (26)