POLECAMY

Zwiewne spódnice, srebrne sandałki... jak będą wyglądać nasze sportsmenki w Rio?

Inne na ceremonię otwarcia, inne na czas między zawodami i treningi. Takie ciuchy zabierają polskie olimpijki do Rio! Patrz i... zazdrość :)
Zwiewne spódnice, srebrne sandałki... jak będą wyglądać nasze sportsmenki w Rio? fot. Julia Kaczorowska

Sam znak olimpijskich pięciu kółek i napis „Rio 2016” na koszulce bardzo wiele dla nas znaczy...

4F po raz kolejny ubiera naszych sportowców na tak wielką imprezę. Tym razem na Igrzyska OIimpijskie w Rio marka przygotowała 3 linie - sport-casual, defiladową i treningową. Nam się podobają! Liczymy na to, że nasze sportsmenki i sportowcy będą się wyróżniać na tle innych reprezentacji. Dobrze wyróżniać.

Stylowa reprezentacja w Rio

Te ubrania są czadowe, sambowe i mają styl – uśmiecha się, kipiąca pozytywną energią, Ola Socha, szablistka, mistrzyni Polski i Europy, medalistka Mistrzostw Świata, olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu. - Do dziś pamiętam defiladę na rozpoczęcie olimpiady w Londynie 2012 roku, wiem jak to wielkie emocje, że reprezentuje się kraj. Wtedy też ubierał nas 4F i wydaje mi się, że byliśmy najlepiej wyglądającą ekipą.

polskie sportsmenki w rio
|Od lewej: Ola Socha i Oktawia Nowacka - fot. Julia Kaczorowska|

Ola Socha opowiada, że kiedy odebrała walizkę przygotowanych na olimpiadę strojów, w domu wyjęła je wszystkie i układała na kanapie. Nie starczyło miejsca. Cieszyła się nimi jak dziecko, bo są piękne.

Lubię wygodne rzeczy, sport to część mojego życia, więc trudno żebym latała w szpilkach i sukienkach, a potem przebierała się, bo codziennie mam dwa treningi – opowiada. - Ubrania sportowe nie oznaczają jednak nudy, uwielbiam kolory, rzeczy ciekawie ozdobione, fluorescencyjne, w niepowtarzalnym stylu.

Sportowe, ale kobiece

buty sportsmenek w Rio 2016
fot. Julia Kaczorowska

Nasze olimpijskie stroje są wygodne, ale jednocześnie dopasowane, czuję się w nich na luzie, ale też świetnie leżą - dodaje Oktawia Nowacka, zdobywczyni Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski.

Zobacz, jak wiele trudu wymaga przygotowanie się na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016:

Stworzone do sportu - poznaj polskie reprezentantki na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016

Oktawia pokazuje mi zdjęcie w telefonie w stroju defiladowym: biała kamizelka z polskim orłem, podkoszulek, a do tego zwiewna długa spódnica i srebrne sandałki. Wysoka pięcioboistka z długimi, kasztanowymi włosami wygląda jak top modelka.

Te stroje, mimo że sportowe, podkreślają kobiecość – dodaje. - W dzisiejszych czasach nawet rzeczy treningowe bywają zmysłowe i modne. Czasem, gdy jestem na mistrzostwach mam wrażenie, że odbywa się rewia mody, bo ubrania sportowe są ciekawe i zgodne z najnowszymi trendami.

stroje do Rio od 4F
|W walizce polskich reprezentantek na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016
jest około 70 elementów - fot.Julia Kaczorowska|

Iwona Lewandowska, lekkoatletka, która w Rio weźmie udział w olimpijskim maratonie przyznaje, że lubi styl luźny, ale klasyczny.

Na obozach sportowych zazwyczaj chodzimy w dresach, żeby było szybko i wygodnie – mówi Iwona - Ale oczywiście, jak każda kobieta, lubię czasem wyglądać elegancko. Tegoroczne stroje olimpijskie robią furorę, słyszę same pozytywne oceny i komentarze. Myślę, że idealnie wpasują się w brazylijski klimat. Wszyscy z wielką chęcią będą chodzić w nich także po zawodach – dodaje.

stroje 4F do Rio 2016
|Oktawia Nowacka w stroju defiladowym na Igrzyska w Rio 2016 - fot. Julia Kaczorowska|

Komplet ubrań, butów i akcesoriów dla każdego olimpijczyka składa się z około 70 elementów. Są stworzone z nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie materiałów. Każdy sportowiec jest wyposażony w całą kolekcję, która składa się z trzech części. W linii defiladowej dla mężczyzn przewidziane są błękitne marynarki. Kobiety będą ubrane w wielokolorowe spódnice. - Po igrzyskach stroje zostają nam na własność, to doskonała pamiątka, która ma wielką wartość sentymentalną - dodaje Iwona.

Stroje olimpijskie 4F
fot. Julia Kaczorowska

stroje olimpijskie 4F
fot. Julia Kaczorowska

Stroje olimpijskie 4F
fot. Julia Kaczorowska

Tak wygląda strój defiladowy dla naszych reprezentantek na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016

Kolekcja jest świetna. Stroje 4F na tegoroczne Igrzyska są niebanalnie i na pewno nasi sportowcy będą wyróżniać się spośród innych reprezentacji. Myślę, że będą stylową konkurencją nawet dla niecodziennych strojów defiladowych Kubańczyków, którą zaprojektował sam Christian Louboutin.

- Asia, szefowa działu Lifestyle Polki.pl

Emocje związane z Igrzyskami w Rio rosną:

Zobacz wideo z pokazu olimpijskiej kolekcji 4F
Jak sportsmenki przygotowywały się do Rio 2016?
Polscy lekkoatleci biją rekordy - jakie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)