Snobistyczna Defilada Rass

"Snob Parade", to najnowsza kolekcja Kasi Rass, zaprezentowana została 15 października w mrocznych i chłodnych wnętrzach dawnego zabytkowego zakładu przemysłowego "Norblin" przy Żelaznej 51.
/ 31.10.2007 23:54
"Snob Parade", to najnowsza kolekcja Kasi Rass, zaprezentowana została 15 października w mrocznych i chłodnych wnętrzach dawnego zabytkowego zakładu przemysłowego "Norblin" przy Żelaznej 51.

Główną inspiracją w tworzeniu kolekcji była nowoczesna kobieta, twardo stąpająca po ziemi, wrażliwa, ale nie romantyczna, świadoma że świat idzie do przodu, aktywna zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Sama kieruje swoim wizerunkiem, jest niezwykle ambitna i atrakcyjna, wie czego chce, musi być zawsze o ten krok do przodu. Snobowanie wg Rass nie musi być zjawiskiem permanentnie negatywnym, projektantka uważa że dla wielu ludzi jest to sposób na życie, bardzo popularny w wielu społecznościach i kulturach. Snobizm w jej kolekcji ma być instynktem perfekcji, odwzajemnionym uczuciem do tego co lepsze. Wg projektantki snobizm jest w każdym, każdy ma słabość do posiadania jakiś upragnionych przedmiotów.

Specyficzny styl kolekcji sprawia wrażenie trochę wyrachowanej i niedostępnej dla typowego adresata. Zaprezentowana kolekcja, wyróżniała się przede wszystkim nietypowym traktowaniem klasycznych form ubioru. Wysokogatunkowe żakardy, fakturalne wełny oraz stonowana, ciemna kolorystyka tkanin pomogły niewątpliwie autorce w urzeczywistnieniu symboliki kolekcji. Widzów szczególnie zachwyciły czarne płaszcze o futurystycznej prostej formie oraz spódnice w kształcie klosza.

Przylegające, nabłyszczone włosy, ciemne makijaże doskonale współgrały z ubraniami Rass. Projektantka zaskoczyła gości niekonwencjonalnym podejściem do obuwia, które całkowicie zasłaniała czarnymi rajstopami, monumentalizując postacie modelek.

Całe show utrzymane było w duchu nowoczesnego, ascetycznego show, finał pokazu zwieńczył swoją obecnością na wybiegu w roli modela Żora Korojlow. Po pokazie na deser dla gości zagrał alternatywny zespół Sorry Boys, którego wokalistka - Izabela Komoszyńska wprawiła gości w tajemniczy i niezapomniany nastrój.

Tą bardzo nietypową charyzmatyczną kolekcję oraz koncert podziwiać mogli Barbara Tatara, Aleksander Damian oraz wiele innych osób znanych z pierwszych stron gazet.

Pokaz odbył dzięki współpracy z Agencją PR Run One's Rhymes ( www.run-ones.pl) oraz udziału mediów: Fashion Magazine, Świat Elit, modnamoda.pl.