Sezon studniówkowy

Sezon studniówkowy ruszył już na dobre. W całej Polsce rozpoczęły się wystawne bale, organizowane z coraz większym rozmachem. Wszyscy tegoroczni maturzyści chcą w ten jedyny w życiu wieczór wyglądać olśniewająco.
/ 16.01.2009 23:57
Sezon studniówkowy ruszył już na dobre. W całej Polsce rozpoczęły się wystawne bale, organizowane z coraz większym rozmachem. Wszyscy tegoroczni maturzyści chcą w ten jedyny w życiu wieczór wyglądać olśniewająco.

W Łodzi nie brak miejsc, w których nabyć można typowo studniówkowe kreacje. Jednak oprócz Galerii Łódzkiej, Manufaktury i pasażów handlowych, mekką sukienek, koszul i garniturów jest Rzgów.

Karnawał w Rzgowie
W Centrum Handlowym Nowy Polros w Rzgowie nie brakuje typowo karnawałowych i studniówkowych kreacji. Każdego roku o tej porze, balowe suknie i wytworne sukienki są najbardziej rozchwytywanym towarem w zlokalizowanych w Rzgowie sklepach odzieżowych.
- W karnawale i w okresie studniówkowym klientki tłumnie przybywają po specjalne, niepowtarzalne kreacje. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście sukienki, jednak nie brakuje pań, które na karnawałowe szaleństwa wybierają spódnice, spodnie i błyszczące bluzki – informuje Piotr Berliński, dyrektor zarządzający Every Nature.

Sezon studniówkowy

Wspomnień czar
Studniówkowe kreacje z roku na rok są coraz bogatsze. Maturzystki chcą w ten jeden jedyny w życiu wieczór wyglądać naprawdę wyjątkowo. Od czasu studniówek ich mam wiele się zmieniło.
- Niegdyś na balu maturalnym dominowała biel i granat. Dziewczyny wkładały granatowe spódnice i białe bluzki, chłopcy białe koszule i granatowe garnitury. Nie było mowy o makijażu, czy bogatej biżuterii. Dziś studniówka to istna gala oskarowa, na której należy pochwalić się niepowtarzalną kreacją, modnym makijażem i wyszukaną fryzurą – informuje Dorota Sikorska, stylistka współpracująca z marką Every Nature.
Rzeczywiście dzisiejsze bale w niczym nie przypominają tych, w których uczestniczyli rodzice tegorocznych maturzystów. Niegdyś studniówki organizowane były w szkołach. Poczęstunkiem zajmował się komitet rodzicielski, a dekoracją sali wszyscy uczniowie. Taka „własnoręczna studniówka” była wyczekiwanym przez wszystkich wydarzeniem kulturalnym.

Studniówkowe szaleństwo cenowe
Rodzice wydają obecnie fortunę na studniówkowe szaleństwo. Ceny studniówek wahają się w granicach 300-500 złotych od pary. Sukienki kosztują od 300 do 1500 złotych, studniówkowy makijaż ok. 120 PLN, a wyszukane upięcie włosów od 100 do 180 złotych. Chłopcy muszą liczyć się z podobnymi kosztami. Ceny garniturów wahają się od 300 do ok. 1000 złotych. Do tego elegancka koszula za ok. 100 PLN i garniturowe obuwie po 300 złotych za parę. Koszta takiej imprezy sięgają więc ok. 1000-1500 zł.

Modniej, piękniej, taniej
Co zrobić, by nieco zaoszczędzić w tym roztańczonym okresie, a jednocześnie wyglądać naprawdę modnie i wyjątkowo pięknie? Wystarczy skorzystać z sezonowych obniżek cenowych.
- Sezonowe obniżki cen, które rozpoczęły się wraz z nowym rokiem, widoczne są także w segmencie kreacji karnawałowych. Tych z kolei w Rzgowie nie brakuje. Dla klientek detalicznych wyprzedaże są jedną z możliwości uniknięcia bankructwa w okresie studniówkowo-karnawałowych balów. Dodatkowo, tańsze zakupy gwarantują kupony rabatowe oferowane stałym klientom przez producentów – informuje Piotr Berliński z Every Nature.

Bale studniówkowe i karnawałowe potrwają tylko do końca stycznia, ale konsekwencje finansowe wywołane nieprzemyślanymi i zbyt kosztownymi zakupami odczujemy z pewnością jeszcze długo. Może więc należy zastanowić się czy przepych balów i bogactwo wyszukanych na nie kreacji jest wart późniejszego zaciskania pasa.
A dla maturzystów dobra rada – oby wasz własny blask nie przyćmił pięknej atmosfery studniówkowego balu. Tak więc… Poloneza czas zacząć… Udanej zabawy!!!

źródło: Materiały prasowe
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/22.01.2009 21:15
Studniówka to jest super impreza powinna być ustawowo nakazana po zakończeniu każdej klasy np. powinna być 100 dni przed końcem roku szkolnego co wy na to???