Rozdano Oskary Mody 2011

Nie tylko Hollywood ma swoje Oscary. Również w Polsce je przyznajemy, choć nie w kategoriach filmowych a modowych. W poniedziałek odbyła się kolejna impreza z cyklu OSKARY FASHION, która ma na celu promocję młodych talentów w dziedzinie mody. Kto zgarnął statuetki?
/ 30.10.2007 16:44

Nie tylko Hollywood ma swoje Oscary. Również w Polsce je przyznajemy, choć nie w kategoriach filmowych a modowych. W poniedziałek odbyła się kolejna impreza z cyklu OSKARY FASHION, która ma na celu promocję młodych talentów w dziedzinie mody. Kto zgarnął statuetki?

Wśród nagrodzonych znalazły się ikony stylu o ugruntowanej pozycji, jak reprezentująca filmową branżę Małgorzata Socha, czy przedstawiciele świata mediów - Monika Olejnik oraz Marcin Prokop. Najlepiej ubraną wokalistką okrzyknięto Dodę. Michał Piróg wręczając statuetkę piosenkarce rzekł: "Diabeł ubiera się u Prady, ona też, choć z nią nawet diabeł nie wytrzymał". "Jestem wielbicielką swojego stylu już od lat i cieszę się, że i wam się podoba" - rzekła odbierając statuetkę jak zwykle skromna Doda. I tak oto królowa kiczu w jedną noc przeistoczyła się w ikonę stylu, pokonując tym samym Brodkę czy Ramonę Ray - piosenkarki, które wyróżnia dobre wyczucie stylu, a także niesztampowy i co najważniejsze oryginalny wizerunek, które nie noszą ubrań podpatrzonych w szafach zachodnich gwiazd tak jak laureatka modowych Oskarów.

Kontrowersje wzbudzać może również wyróżnienie Joanny Horodyńskiej, samozwańczej dyktatorki mody, która w programie "Gwiazdy na dywaniku" nie pozostawia suchej nitki na naszych rodzimych celebrytach, choć sama wiele razy uwododniła, że nie potrafi się ubrać. Bo jak doskonale wiemy metki to nie wszystko. Trzeba mieć wyczucie, którego Horodyńskiej ewidentnie brakuje, a które z pewnością mają nominowane poza nią - Anja Rubik czy Magdalena Mielcarz. Za swój wkład w świat mody został nagrodzony także propagujący anorektyczną sylwetkę wśród modelek Dawid Woliński.

Pozostałe nagrody trafiły do brylującego na antenie TVN za sprawą serialu "Prosto w serce" - Filipa Bobka, fotografa Adama Plucińskiego, modelki Hani Koczewskiej, projektantki Aleksandry Kawałko, kompozytora Radzimira Dębskiego, blogera Wojciecha Szarskiego (blog Macaroni Tomato). Najlepiej ubranymi przedstawicielami świata biznesu zostali właścicielka domu mody La Mania - Joanna Przetakiewicz oraz prezes Torfarmu Kazimierz Herba. Czy zgadzacie się z werdyktem jury?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.05.2011 23:07
Zgadzam się, czasem nie do końca. Lecz ciesze się, że na polskim rynku narodziła się tak prestiżowa impreza. Nie musimy już oglądać nieprzystajacych do naszych realiów gal z innych krajów. My tez mamy swoich celebrytów, których nalezy albo chwalić, albo ganić za podejście do tematu mody.