Rockowe dodatki - Zrób to sama!

Buty z dodatkowymi ćwiekami oraz nietypowa nakładka na dowolna część garderoby, idealnie nadadzą się na nadchodzące zabawy Halloween. Wystarczy odrobina dobrych chęci i... wiertarka.
/ 18.05.2012 06:00

Buty z dodatkowymi ćwiekami oraz nietypowa nakładka na dowolna część garderoby, idealnie nadadzą się na nadchodzące zabawy Halloween. Wystarczy odrobina dobrych chęci i... wiertarka.

Glam rock jest bardzo popularny w okresie jesienno-zimowym. Zapewnia blask, oryginalność oraz sporą nutę drapieżności. Jeśli również lubisz taki styl, zdecyduj się na te proste w wykonaniu dodatki!

Tego roku rockowe dodatki w stylu glam rock będą wieść prym na karnawałowych zabawach. Dlatego warto wysilić się odrobinę i wykonać własnoręcznie dodatki, jakich nie znajdziesz w żadnym sklepie. Sama możesz zaprojektować i wykreować najoryginalniejsze, unikatowe egzemplarze butów, opasek czy dopinek. Zobacz, jak w prosty sposób przygotować coś szałowego.

 

Szpilki z kolcami

Wykonaj w domu drapieżne szpilki, których nie powstydziłaby się żadna gwiazda rocka! 

Przygotuj czarne szpilki, mogą być one matowe, połyskliwe lub wzbogacone brokatem. Rozplanuj rozmieszenie "kolców ", które nabędziesz np. w Internecie (około 20 złotych za 50 sztuk). Nie zapomnij o wiertarce z cienkim wiertłem.

Rockowe szpilki

rockowe szpilki

Na początek wyznacz miejsca, w których chcesz przymocować kolce. My proponujemy pięty lub czubki paców. Generalnie konwencja zależy tylko od twojej wizji. Następnie przewierć wiertarką dziurki - Uwaga! Upewnij się, że twoje palce są z dala od wiertła! Następnie rozkręć kolce, przedłuż ich końcówki przez otwory i poprzykręcaj kolce. Jeśli chcesz kolce na obcasie, lub całej korurnie wybierz mocny klej i poprzyklejaj kolce. Gotowe!

 

Kolczaste naramienniki

Noszą je gwiazdy takie jak Rihanna, Kim Kardashian, Fergie! Można je wstawić do każdej górnej garderoby od marynarki, katany po t-shirt.

Są wykonane w stylu militarnym, kojarzą się z aktualnymi propozycjami domu mody Louisa Vuittona. Odrobina fetyszu oraz autentyczny trend w modzie przemawiają za wykonaniem takiego naramiennika samemu w domu.

Kolczasty naramiennik

kolczasty naramiennik

Na początek przygotuj czarny materiał, mocny klej, ćwieki, łańcuszek oraz fragmenty tektury. Wycinamy odpowiedni wymiar tektury - w kształcie poduszki na ramię. Następnie odrysowujemy ja na materiale (weź poprawkę na zakładki) i wycinamy. Przyklejamy materiał (można również go obszyć) i dziurkujemy miejsca na ćwieki. Przekładamy i przykręcamy nasze kolce, następnie doczepiamy łańcuszki - zrób to tak, by okalały cały naramiennik. Aby lepiej się trzymały, naklejamy na nie kolejną warstwę materiału i mocno dociskamy. Teraz pozostaje już jedynie wybrać bluzkę, marynarkę lub kurtkę, do której doczepisz naramiennik. Gotowe!

Redakcja poleca

REKLAMA