Relacja z pokazu kolekcji Macieja Zienia - jesień-zima 2010/11

Na kilkanaście minut widzowie modowego spektaklu Macieja Zienia zostali zabrani w magiczną podróż przez jesienno-zimowy krajobraz, w którym modelki niczym pawiedumnie prezentowały swoje naturalne oblicze.
/ 13.07.2010 08:41

Mglisty brzozowy las

Maciej Zień zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na warszawskim Torwarze. Ku zaskoczeniu zaproszonych gości, na jeden wieczór hala zamieniła się w mglisty, brzozowy las. Między konarami drzew można było dostrzec połyskujący staw. W tle słychać było pawi śpiew. Wraz z blaskiem światła i dźwiękami nastrojowej muzyki, spośród drzew zaczęły wyłaniać się delikatne sylwetki zjawiskowych modelek.

Romantyczny i wysublimowany look

W sezonie jesień-zima 2010/11 projektant proponuje kobietom romantyczny i wysublimowany look. Są to zarówno stroje codzienne, jak i kreacje przygotowane na wyjątkowe okazje. Tradycyjnie większość kolekcji stanowiły ulubione przez Zienia i jego klientki sukienki. Kreacje powstały ze szlachetnych i naturalnych tkanin, takich jak delikatne jedwabie, plastyczne organzy, ciepłe kaszmiry, lejące dzianiny i miękkie skóry.

Misterne upięcia i charakterystyczne detale

Jak zwykle ogromną wartością kolekcji projektanta były misterne upięcia, odważne połączenia tkanin i surowe cięcia. Spektakularne bryły sukienek zostały ręcznie wykończone mocnymi detalami. Wyjątkowego charakteru nadają im srebrne łańcuchy, pióra, kamienie i perły. Jednym z najbardziej interesujących elementów kolekcji są skórzane witraże pokrywające gorsety z pawich piór. Zwiewne suknie z organzy powstały z dziesiątek spiralnych falban tworzących wielowarstwowe, trójwymiarowe wzory inspirowane płatkami róż. Dominowały czerń, granaty, szarości, beże i czysta biel, które stanowiły subtelne tło dla bardziej skomplikowanych i rzeźbiarskich form.

Zobacz też: sukienki projektantki Agnieszki Światły

Linia Zień Śluby

Kobieta według Macieja Zienia jest ucieleśnieniem tego, co najpiękniejsze w naturze. Koncepcja kolekcji widoczna jest także w linii Zień Śluby. Meandryczne kompozycje
jedwabi w kolorach białym, brudnym różu i jasnoszarym przedstawiają niebanalną pannę młodą składającą pokłon tradycji i odważnie czerpiącą z nowoczesnych trendów.

Zobacz: Galeria sukien ślubnych duetu Femini

Gwiazdy z metką Atelier Zień

Pokaz z 18 czerwca 2010 uświetniło wiele gwiazd i celebrytów. W sukienkach z jego najnowszej kolekcji pojawiły się m. in. Aneta Kręglicka, Anna Mucha, Jolanta Pieńkowska, Magdalena Mielcarz i Joanna Jabłczyńska. Widowisko obejrzały setki gości.

Źródło: Materiały prasowe Atelier Zień