POLECAMY

Polski Tydzień Mody 2011 już w maju w Łodzi!

To już czwarta edycja Fashion Week Poland. Co tym razem zaprezentują polscy projektanci? Kto będzie gwiazdą front row? Jakie atrakcje przygotowano dla fanów prawdziwej mody?
Polski Tydzień Mody 2011 już w maju w Łodzi!

Od 4 do 8 maja 2011 r. odbywać się będzie czwarta edycja polskiego Tygodnia Mody. Zaprezentowane zostaną kolekcje na sezon jesień-zima 2011/2012. Odbędą się pokazy, showroomy, szkolenia, festiwal filmów o modzie oraz wydarzenia towarzyszące. Udział w tygodniu mody wezmą projektanci, producenci odzieży i dodatków, szkoleniowcy, handlowcy, agenci, dziennikarze i obserwatorzy. Swój przyjazd i prezentację filmów o modzie potwierdziła światowej sławy dziennikarka i bloggerka Diane Pernet. Wiele klubów, restauracji, miejsc rozrywki udostępni specjalnie przygotowane programy i menu.

Zobacz też: Styl Mai Sablewskiej

Pokazy i showroomy

Aleja Projektantów to moduł pokazów prezentujący kolekcje uznanych projektantów z Polski i zagranicy. Pokazy odbędą się w dniach 6 - 8 maja w Hali EXPO, przy ul. Stefanowskiego 30 . Obok pokazów uznanych projektantów odbędzie się finał XIX edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru "Złota Nitka". Pokazom Alei towarzyszyć będą showroomy (również w Hali EXPO), w których najnowsze kolekcje zaprezentują projektanci ubioru, firmy odzieżowe oraz marki biżuterii, toreb i dodatków.

Zobacz także: Sesja Beaty Szarłowskiej dla Viceversa

Pokazy projektantów awangardowych i debiuty

Pokazy projektantów awangardowych oraz debiutantów odbędą się w części OFF Out Of Schedule, również w dniach 6 - 8 maja. Miejscem pokazów będą, jak w poprzedniej edycji, pofabryczne hale Elektrowni i Bielnika (kompleks Opal Property Developments, ul. Tymienieckiego 5/7 i ul. Milionowa 2a).

Szkolenia

W dniach 4 - 5 maja odbędzie się cykl szkoleń "Let them know". Tematyka seminariów i wykładów dotyczyć będzie komunikacji w biznesie, budowaniu marki i wizerunku oraz zagadnień związanych z trendami.

Wystawa fotografii mody

Części OFF OUT OF SCHEDULE towarzyszy wystawa fotografii mody "Young Fashion Photographers Now". Obok prac uznanych fotografów, publikujących w "Elle" czy Vogue, zaprezentowane zostaną zdjęcia młodych autorów (Hale Elektrowni i Bielnika). Wystawa towarzyszy Fotofestiwalowi, odbywającemu się w Łódź Art Center.

Festiwal filmów o modzie

Wydarzeniem towarzyszącym Alei Projektantów będzie festiwal filmów o modzie "A Shaded View On Fashion". Festiwal stworzyła słynna komentatorka i dziennikarka mody Diane Pernet. Odbywa się on od czterech lat w Paryżu, jesienią w czasie paryskiego Tygodnia Mody. W Polsce festiwal zagości po raz pierwszy. Obok filmów debiutantów będzie można zobaczyć klasykę sztuki filmowej. Wszystko wybrane specjalnie pod kątem widza zainteresowanego modą.

Więcej informacji na www.fashionweek.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)