Podróż w czasie - kolekcja BGN jesień-zima 2009/10

Najnowsza kolekcja BGN Jesień-Zima 09/10 łączy w sobie zarówno elementy przeszłości jak i futurystycznego jutra tworząc globalną, zdecydowaną kobiecą postać.

Najnowsza kolekcja BGN Jesień-Zima 09/10 łączy w sobie zarówno elementy przeszłości jak i futurystycznego jutra tworząc globalną, zdecydowaną kobiecą postać.

David Zanola - projektant marki – mixuje haft Mediolanu z atmosferą science-fiction i szaleństwem nowych trendów w sztuce azjatyckiej. Dominują bogate palety kolorów czerni i czerwieni. Całość w wydaniu eko - naturalnie, surowo, jednak nadal zmysłowo.

Podróż w czasie - kolekcja BGN jesień-zima 2009/10

Kobieca odyseja kosmiczna
„Kobiety będące obywatelkami świata tworzą swój wygląd kierując się nastrojem, potrzebą i  pragnieniem. Etniczne i vintage, plemienne i glamour harmonijnie istnieją obok siebie.” - mówi David Zanola. Ta kolekcja to podróż w czasie i przez różne kultury, zanikają granice i bariery. Etniczny styl przeniesiony do neo-pikselowej atmosfery. Kobieta BGN to futurystyczna Barbarella – odsłonięte ramiona i podkreślona talia, molekularny wymiar tkanin, cekiny i obcisłe fasony. Kolory fioletu, mysiej szarości, krzykliwego koloru lila, leśnego i szafirowego, popielatego i pudrowego.

Unowocześniona klasyka
„Kobieta BGN ma nieprzeparte pragnienie ponownej interpretacji i zmiany stylu swoich ubrań, dodania tego czegoś, co ją wyróżnia” kontynuuje Zanola. Z drugiej strony BGN proponuje unowocześnioną klasykę: kaszmir wygląda jak filc, dżerseje są przyozdobione czarownymi nadrukami, widoczne na obrzeżach tafty w stylu lat 50-tych. Klasyczna czerń użyta w szerokiej palecie: czerni węglowej, palonej, matowej i połyskliwej. Stroje są ręcznie wykończone, łączenia satynowych materiałów z błyszczącymi kamieniami. Elegancko, stylowo, szykownie.

Podróż w czasie - kolekcja BGN jesień-zima 2009/10

Modernistyczna azjatyckość
David podkreśla, że „w sylwetce szkicowanej przez studnio BGN widoczna jest tęsknota za rozległymi przestrzeniami, podróżami i egzotyką”.
Kobieta BGN czerpię w tym sezonie inspirację z współczesnych azjatyckich trendów w sztuce, co nadaje jej dziewczęcej niewinności. Marzy ona o niejednorodnych sukniach ze spienionej wełenki, z japońskimi nadrukami, pełnymi krajobrazów, detale są inspirowane origami. Barwy niczym z filmów Anime: czerwień pełni rolę wątku przewodniego, wzmocniona różem, przypalona czarną porzeczką, żywe kolory przeciwstawione są barwom czarnej kawy, kobaltu i beżu. Sylwetka przybiera formę kokonu, konstrukcje są luźne, kimonowe płaszcze i żakiety-piżamy.

EKO- głos w debacie o przyszłość Ziemi
„Ubrania to ich język, narzędzie walki, wyrażające ich idee i poglądy na świat. Kobieta BGN marzy o lepszym świecie” zauważa Zanola.
Ekologia staje się nową religią, pragnieniem życia w lepszym świecie, zgodnie z naturą. BGN pozwala kobiecie wsłuchać się w potrzeby naszej planety. Stosuje surowe tkaniny: grube dzianiny, prostą satynę, muślin, jedwabną krepę i flanelę. Kolory to harmonia minerałów i roślinności: antracyt, brąz ziemi, miedź, lód, kobalt z Morza Śródziemnego, kwiecista fuksja, oliwa roślinna, diamentowa biel. Wszystko to zaaranżowane na nowo w duchu ubrań stylu vintage.

We-dwoje.pl jak zwykle zakochało się w kolekcji BGN. Ceny są dość luksusowe tak jak i tkaniny oraz kroje kolekcji, np. skórzana kurtka w czerwonym kolorze - 2 290 zł, kombinezon - ok. 1300 zł, spódnice - ok. 490 zł, grantowa sukienka - 1500 zł.

Adresy polskich sklepów BGN:

*   Gdynia, Klif, Al. Zwycięstwa 256
* Katowice, ul. Staromiejska 2
* Kraków, ul. Floriańska 31
* Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 5,
* Poznań, Stary Browar, ul. Półwiejska 42
* Rzeszów, ul Słowackiego 16
* Wrocław, DH Renoma, ul Świdnicka 40
* Wrocław, ul. Oławska 3

Poniżej możecie obejrzeć przepiękną sesję zdjęciową francuskiego BGN z udziałem jej twarzy - polskiej modelki Małgosi Beli. Rewelacyjna jak zwykle.

źródło: Materiały prasowe
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)