Pierwszy Polski Tydzień Mody już niedługo!

7 kwietnia 2009 w klubie ConFashion przy ul. Moliera 2/4 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy zaprezentowali założenia i program pierwszego Polskiego Tygodnia Mody.
/ 16.04.2009 08:29
7 kwietnia 2009 w klubie ConFashion przy ul. Moliera 2/4 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy zaprezentowali założenia i program pierwszego Polskiego Tygodnia Mody.

Właśnie w Łodzi podjęto się zorganizowania tak wielu i tak rożnych prezentacji kolekcji w jednym miejscu i czasie. Organizatorzy otrzymali ponad 600 zgłoszeń do pokazów konkursowych.

Przypominamy: Fashion Philosophy, bo taka nazwa będzie łączyć wszystkie pokazy i prezentacje pierwszej edycji Fashion Week Poland, będzie miał miejsce w Łodzi i rozpocznie się już 28 maja 2009. W trakcie Fashion Philosophy na kilku łódzkich wybiegach, obejrzymy pokazy znanych projektantów z zagranicy jak Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkievich, Eymeric Francois, konkursy dla młodych twórców, prelekcje i prezentacje showroomowe. Wśród zaproszonych gości pojawią się dziennikarze komentujący na co dzień największe pokazy mody. Swoją obecność potwierdzili Diane Pernet i Rob Young z Herald’s Tribune. Maraton wielkiej mody potrwa do 5 czerwca 2009.

 Fashion Week Poland 2009 
 Fashion Week Poland 2009 

Fashion Philosophy rozpocznie się konkursem Fashion Designer Awards, następnie odbędzie się Złota Nitka. Kolejne dni upłyną pod znakiem Alei Projektantów czyli pokazów najnowszych kolekcji z Polski i z zagranicy. Atrakcją będą pokazy dawno nie oglądanych w Polsce kolekcji designerów z Rosji. Swoje kolekcje przywiozą dwa rosyjskie domy mody znane z edycji Fashion Week Moscow: Two Gun Towers oraz Erica Zaionts, W trakcie imprezy będzie funkcjonował Showroom, Na jego przestrzeni młodzi projektanci odzieży i akcesoriów będą mogli prezentować i sprzedawać (!) swoje kolekcje.

 Fashion Show Spring Summer 2009 Berlin 
 Fashion Show Spring Summer 2009 Berlin 

Organizatorzy zaproponują również szereg wykładów dotyczących marketingu mody. Powstanie modelowy sklep odzieżowy, który posłuży jako tło do przeprowadzenia warsztatów na temat Visual Merchandisingu. 3-go czerwca odbędzie się Gala Dyplomowa ASP, która stanowi podsumowanie akademickich lat projektantów - absolwentów łódzkiej uczelni.

Dzień później będzie miała miejsce impreza Fashion Europe Discovery, na której atrakcją będzie przedpremierowy pokaz filmu o Coco Chanel. Ostatni dzień Fashion Philosophy zwróci uwagę na propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialność społeczną za środowisko. Re-act Show to konkurs poszukujący najświeższych trendów w modzie i wzornictwie, ale w zgodzie z naturą. Twarzą konkursu jest Iza Miko, a Gregor Clemens, główny projektant domu mody Lac et mel, będący gościem honorowym Re-act show, przyjechał na warszawską konferencję i potwierdził premierę swojej najnowszej kolekcji.

 Izabella Miko twarzą RE-ACT Fashion Show 
 Izabella Miko twarzą RE-ACT Fashion Show 

Interesujesz się modą? Z zapartym tchem śledzisz relacje z paryskich, mediolańskich czy nowojorskich tygodni mody? Nie może Cię zabraknąć w Łodzi! W tym roku po raz pierwszy wydarzenie tej rangi możesz zobaczyć również w Polsce. Kiedy? Od 28 maja do 5 czerwca.

WU
Źródło: www.fashionweek.pl

Najświeższe informacje znajdziecie na www.fashionweek.pl.