POLECAMY

Paprocki&Brzozowski for RESERVED

Pokaz kolekcji wiosna/lato 2008 P&B for RESERVED już za nami.
Projektanci pokazali ponad pięćdziesiąt niezwykłych modeli. Kolekcja była zainspirowana „letnim stanem zakochania”  - ulotnością chwili, tym, co nazywa się czasem "motylami w brzuchu", tajemnicą pierwszych miłosnych uniesień.

"Spacer po łące pełnej motyli, słońce, wiatr, a potem oglądanie gwiazd na niebie letnią nocą – takie  radosne obrazy mieliśmy w głowach" - mówią projektanci. - „Potem przerobiliśmy je oczywiście w naszym stylu. Bo nasza moda zawsze jest raczej nowoczesna, czasem trochę drapieżna i prowokująca, chociaż zawsze elegancka. Nigdy nie byliśmy przesadnie tradycyjni, chociaż  w tej kolekcji często nawiązujemy do tradycji, bawiąc się nią i zmieniając.

Kolekcja zaprojektowana jest według potrójnego klucza:
- romantyczny i lekki, bezproblemowy, może trochę leniwy poranek,
- wygodne ale szykowne popołudnie w mieście
i swobodnie elegancki sexowny ciepły wieczór na plaży lub na imprezie .
Odpowiadają im  trzy różne linie ubrań: ROMANTIC, SENSUAL, DESIRE

Dominujące kolory to biel, ecru, beż, turkus, błękit, zgaszony róż, szarość i tradycyjnie elegancka czerń.

Projektanci przygotowali ultrakobiece fasony, zawsze charakterystyczne dla ich autorskich kolekcji, nawet w prostych wzorach przemycając wiele zaskakujących detali - takich jak naszywane kamienie, stylizowane stare koronki i oryginalne czy stworzone specjalnie do tej kolekcji nadruki.
Nawiązują one do poszczególnych linii kolekcji i będą zapewne sporym zaskoczeniem.
 „Zaprojektowane wzory nawiązują do naszych inspiracji – podkreślają P&B - Motyle w brzuchu to zabawne oddanie stanu zakochania, zmysłowe czerwone usta  kojarzą się z pierwszym pocałunkiem, z pożądaniem, a różowe róże, łabędzie i koronki to romantyczne obrazki, przywołujące na myśl takie pierwsze romantyczne wspomnienia. To oczywiście takie klisze, którymi się bawimy i przerabiamy używając np. pojawiających się czasem napisów i elementów stylistyki punk.
Użyliśmy ich głównie na projektowanych T-shirtach, nadając im wyrazistość poprzez foliowanie i nabłyszczanie lub dodanie naszywanych kamieni.

„Postawiliśmy na naturalność – podkreślają Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Wszystkie ubrania stworzono z bardzo delikatnych, naturalnych tkanin takich jak szyfon i len, cienki batyst i plisowany jedwab. Znaczną część kolekcji stanowić będą też wygodne dzianiny i bawełny.
 
Projekty Paprocki&Brzozowski for Reserved zaskoczą z pewnością wszystkich fanów mody swoją oryginalnością a jednocześnie codzienną uniwersalnością.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 lat temu
Fajne te ubranka. Szkoda tylko, że tak mało zdjęć z tego pokazu.