Oskary Fashion 2007 rozdane

Sofy, hockery i fotele z kolekcji Longue i Residence marki Livingroom by Mebelplast zaprezentowano podczas tegorocznej gali Oskary Fashion 2007 w warszawskim hotelu Hilton.
/ 26.11.2007 19:28
Sofy, hockery i fotele z kolekcji Longue i Residence marki Livingroom by Mebelplast zaprezentowano podczas tegorocznej gali Oskary Fashion 2007 w warszawskim hotelu Hilton.

Oskary Fashion to prestiżowy konkurs, którego celem jest promocja młodych talentów w dziedzinie mody. Podczas gali kolekcje młodych polskich projektantów prezentowały debiutujące modelki, a najlepszych doceniło międzynarodowe jury wręczając Oskary Fashion w kategoriach projektant, modelka i fotografik. Prezentacja najnowszych trendów w meblarstwie, stanowiła główny element aranżacji wnętrza, w którym odbywała się uroczystość wręczenia nagród.

W tym roku po raz pierwszy statuetki przyznano także najlepiej ubranym osobowościom świata filmu, mediów i biznesu. Zdaniem czytelników Fashion Magazin do grona tego należą m.in. Monika Olejnik, Grażyna Szapołowska, Misiek Koterski, Beata Sadowska, Kayah, Sebastian Karpiel - Bułecka.

Podczas tego niezwykłego wieczoru mody, barokowe Sofy Lola przyciągały wzrok gości , równie mocno jak prezentowane na wybiegu kolekcje młodych polskich projektantów, przypominając o synergii świata mody i meblarstwa. Nowoczesne projekty mebli oraz modne kolory i materiały przykuwały uwagę obecnych na gali ambasadorów mody.

Trendy w meblarstwie zmieniają się i zaskakują równie dynamicznie jak trendy na światowych wybiegach mody.

Modne w tym sezonie wzornictwo barokowe to odpowiedź na tęsknotę za okazałością i przepychem tamtejszych czasów. Model Lola to mebel o bardzo wyrazistym charakterze i kontrastowych zestawieniach kolorów (czerń i biel) łączący elementy barokowe z industrialnymi. Jest pastiszem wymagającym odwagi przy realizacji, ale przede wszystkim oczekuje doskonałego wyczucia stylu i smaku. Jego charakterystyczna forma zachęca do wypoczynku. Kedra poprowadzona w podłokietnikach i poduszce siedzeniowej podkreśla jego styl a luźne poduszki oparciowe dopełniają efektu.
Przeciwwagą dla barokowego przepychu była prostota sofy Scala. To mebel o niespotykanym kształcie i zdecydowanych kolorach. Do sofy idealnie pasuje okrągła pufka, która służyć może za stolik lub podnóżek.
Jednym z najważniejszych elementów w projektowaniu meble jest właściwy dobór tkaniny. To swoiste ubranie mebla, dzięki któremu uzyskuje on ostateczny kształt. Bogactwo tkanin obiciowych dorównuje wachlarzowi możliwości jakie mają do dyspozycji projektanci kolekcji prezentowanych na wybiegach pokazów mody.

Obecnie najbardziej charakterystyczne trendy wzorcowe w tkaninach obiciowych to łączenia różnych struktur materiałów, na przykład delikatne szenile w zestawieniu z satyną i velurem Niezwykły efekt daje także połączenie prostej , bardzo lekkiej formy mebla w skórze z bogato zdobionymi poduszkami oparciowymi w tkaninie satynowo- welurowej. Dominuje wzornictwo floralne, czyli duże wzory kwiatowe i liście a także barokowe charakteryzujące się kontrastowym zestawieniem czerni z bielą i srebrem.

Gala Oskarów Fashion i towarzysząca jej prezentacja trendów w meblarstwie podkreśliła rosnące znaczenie mody w każdej dziedzinie życia. Modne wnętrze staje się równie ważne jak modne ubranie.

INFORMACJE O SPONSORACH I ORGANIZATORACH

Jednym ze sponsorów konkursu i gali Oskary Fashion 2007 była spółka Mebelplast SA - czołowy producent i eksporter wysokiej jakości mebli tapicerowanych właściciel sieci 29 salonów Livingroom by Mebelplast w Europie w tym 17. w Polsce.
Livingroom by Mebelplast posiada najbogatszą ofertę mebli tapicerowanych w Polsce. Składają się na nią trzy kolekcje produktów: Lounge (lekkość, swoboda, fantazja), Residence (elegancja, prostota, wygoda), Country (tradycja komfort styl). Ponad 400 modeli mebli i przeszło 1500 rodzajów tkanin obiciowych i skór, w szerokiej gamie kolorów i wzorów, daje klientom niespotykane możliwości komponowania zestawów wg własnego uznania i gustu.

Organizatorem konkursu jest FASHION GROUP Sp. z o.o.. Pomysłodawcą konkursu jest Katarzyna Kultys-Jabłońska - Redaktor Naczelna kwartalnika Fashion Magazine. Zadaniem konkursu jest stworzenie nowego wizerunku polskiej mody. Jest to impreza o charakterze kulturalnym, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony mediów. Dzięki mecenatowi sponsorów i mediów laureaci konkursu mają dodatkową szansę na realizację zawodowych marzeń i sukces w wybranej przez siebie dziedzinie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)