Galeria Centrum kieruje swoje kolekcje ubrań i produkty do kobiet aktywnych zawodowo, nowoczesnych i otwartych na trendy, które niezależnie od wieku chcą się czuć zadbane i atrakcyjne. W ofercie GC znajdują się trzy linie/marki: Autograf, Barbara B. oraz Linea.
Galeria Centrum to unikalna sieć 18 nowoczesnych koncept store’ów zlokalizowanych w największych miastach na terenie Polski. To miejsce dla kobiet o przyjaznym charakterze, które zapewnia profesjonalną obsługę, doradztwo na najwyższym poziomie i relaks podczas zakupów. W ofercie sklepów znajdują się kosmetyki zarówno selektywne, jak i masowe oraz odzież, biżuteria, bielizna i szeroko rozumiane akcesoria.
Podążając za obowiązującymi tendencjami w modzie Autograf w sezonie wiosna/lato 2009 proponuje dwie główne linie – EUPHORIA i GARDEN.
Euphoria to linia będąca wyrazem witalności i siły kobiety. Jest odbiciem przemian kulturowych dotyczących pozycji i znaczenia kobiet na świecie. Afirmuje małe, słodkie przedmioty, które są bliskie kobiecie, na przykład szpilki, pomadkę, spinkę… Paleta kolorystyczna jest chłodna, bazę stanowi tutaj czerń, biel, grafit i szary a dodatkiem został granat, żółty, zieleń, róż. Inspiracją tej linii jest dynamiczny obraz kobiety pełniącej wiele życiowych ról na tle wielkomiejskiej, zabytkowej architektury. Sylwetka zbudowana za pomocą konstrukcyjnych, architektonicznych cięć jest bardzo kobieca. Talia została podkreślona, natomiast góra i dół w opozycji do talii – pozostały obszerne. Materiały to przede wszystkim bawełna, len powlekany, jedwab sztuczny i naturalny. Charakterystyczny dla tej linii jest minimalizm. Stosowanie takich środków jak nadruki, cięcia, dodatki zostały mocno przemyślane. Nadruki to przede wszystkim geometria oraz paski.
Temat Garden wywodzi się z nurtu folk-etno. To zasypana kwiatami, optymistyczna linia nawiązująca klimatem do lat 70-tych. Kolorystyka oparta jest na kontraście, ciepła paleta brązu, bieli, czerwieni koresponduje z dodatkiem fioletu, bordo, żółtego oraz zieleni. Reprezentacyjna dla tej linii sylwetka to spodnie o szerokiej nogawce i luźna tunika, lub bluzka z żabotem w połączeniu z krótką jeansową kamizelką. Hitem sezonu będzie długa kwiecista sukienka składająca się z kilku warstw falban. W kolekcji wykorzystano przede wszystkim materiały naturalne jak len, bawełna, wiskoza. Garden to również wszechobecne nadruki - kolorowe i kontrastowe. Specjalną propozycją są tutaj tkaniny wywodzące się z japońskiej stylistyki, nadruki – motyw kwiatów to wyznacznik tej linii.
Propozycje Barbary B. na nadchodzący wiosenno-letni sezon to trend METRO GLAMOUR oraz AFRICANA.
Metro Glamour to nowoczesna i jednocześnie stylowa linia. Jej przeznaczeniem jest miasto a inspiracje czerpie przede wszystkim z natury - jest delikatna, subtelna, nieco minimalistyczna i wykorzystuje naturalne tkaniny. To propozycja dla klasycznych kobiet ceniących sobie naturalność. Paleta oscyluje wokół ciepłych odcieni beżo-brązów z dodatkiem zieleni, żółtego oraz pomarańczu. Sylwetka jest bardzo klasyczna, wykorzystująca klasyczne krawiectwo. Talia podkreślona, minimalnie podniesiona w celu poprawy proporcji ciała. To miejsce dla klasycznych żakietów, kopertowych bluzek, szerokich spodni. Pozycją obowiązkową jest biała bluzka. Materiały wykorzystane do zbudowania kolekcji nawiązują do świata natury, są naturalne, przyjazne kobiecie sukcesu, która dużo czasu spędza w pracy i od swoich ubrań wymaga wygody i naturalności. Dużo więc jest w tej linii wełen z domieszkami, tkanin bawełnianych. Występuje również jedwab, satyna oraz żorżeta. Charakterystycznym elementem jest klasyczny zestaw do pracy czyli spodnie z szeroką nogawką, podniesioną talią, biała koszulowa bluzka i do tego żakiet, wszystko z naturalnych tkanin i dzianin. Nadruki zostały ograniczone do niezbędnego minimum – jest ich bardzo mało, na podszewkach mogą pojawić się motywy XIX wiecznych francuskich tapet.
Trend Africana czerpie wzory ze sztuki Czarnej Afryki, która w swej naturze jest minimalistyczna i oszczędna w środkach. To miejsce dla naturalnych materiałów, drewna w biżuterii, tkanin bawełnianych, lnu, bawełny typu voil. To również propozycja dla kobiet, które chcą spróbować stylu safari, który świetnie sprawdza się w miejskiej dżungli. Kolorystyka jest dość klasyczna - w bazach to czerń, biel, beże rozświetlone afrykańskimi kolorami czekoladowym brązem, żółtym a także pomarańczem. Sylwetka dla podkreślenia kobiecości została delikatnie zaznaczona talia paskiem. Pojawia się tu styl safari lub proste fasony, gdzieniegdzie ozdobione afrykańskimi nadrukami. Sylwetka jest kobieca ale jednocześnie nie wyzywająca, raczej nastawiona na kamuflaż co wywodzi się ze źródeł stylu safari. Materiały spełniają wymagania kobiet aktywnie spędzających czas w miejskiej dżungli, podczas upałów. Są zatem naturalne i przede wszystkim oddychające. To tkaniny bawełniane, mogą pojawiać się sploty twilu lub kanwasu w linii safaryjskiej, cotton voil, len. Charakterystycznym elementem są nadruki wywodzące się z prymitywnej, minimalistycznej tradycji Ngbele, nadające ton afrykański całej linii. To motywy zwierzęcych skór oraz kolorowe, geometryczne, abstrakcyjne nadruki.
W propozycjach Linea na sezon wiosna/lato 2009 zastosowany został podział na dwa główne trendy - FUTURISTIC ANTIQUE oraz ART. DECO.
Linia Futuristic Antique sięga do bogatego źródła inspiracji, jakim jest tradycja starożytnej Grecji, ale modyfikuje ją i przetwarza tworząc zupełnie nową jakość. Bardzo ważnym inspiracyjnie elementem jest architektura Starożytnej Grecji ze wszystkimi osiągnięciami od strony konstrukcyjnej i wizualnej - jako słowo klucz może się tu pojawić kolumna z głowicą w stylu korynckim, z jej dostojeństwem i przepychem w jednym. Te inspiracje przenoszą się na ubiór w postaci zwiewnych marszczonych sukienek dających kobietom wrażenie o lepszym antycznym świecie. Charakterystyczna dla tego trendu jest sylwetka o podniesionej talii, zbudowana za pomocą marszczeń, drapowań, wiązań, może pojawiać się tu asymetria. Zadaniem ubrań Futuristic Antique jest budowanie wokół kobiety atmosfery zwiewności, eteryczności ultra-kobiecości, podszytej nonszalancją. Materiały użyte w tej linii są zwiewne, lejące, łatwo układające się na sylwetce a przy tym cienkie, żeby nie tworzyć zbyt grubej warstwy przy licznych marszczeniach. Są to wiskoza, rayon, tkaniny bawełniane czyste lub z domieszką elastanu, len powlekany, len z rayonem. Charakterystycznym elementem linii jest specyficzna architektura ubiorów. Nadruki czerpią z rysunków i szkiców Leonarda da Vinci, który umiłował sobie sztukę antyczną czyli jest to rysunek odręczny, rysowany drobną kreską, dynamiczny.
Trend Art Deco? Art déco w sztuce był reakcją na secesję (Art nouveau), wyrazem sprzeciwu wobec braku dyscypliny przestrzennej typowej dla sztuki secesyjnej. Już w secesji pojawił się nurt projektowania masowych wyrobów przemysłowych – wzornictwo przemysłowe, ale dopiero w okresie art déco podjęto się bardziej nowoczesnego projektowania, z myślą o funkcji i wpływie przedmiotu na fizyczne i społeczne otoczenie człowieka. Dlatego właśnie ubrania nawiązujące do tej epoki będą charakteryzować się funkcjonalnością i wygodą przy zachowaniu kobiecości i stylu. Sylwetka jest połączeniem elegancji i funkcjonalności - jest kobieca z podkreśloną talią. Ta linia to miejsce dla asortymentu spódnic, marszczonych, trapezowych. Mile widziane bolerka, małe, kobiece żakieciki i bluzki koszulowe na przykład z bufkami. Góra jest mała, talia podkreślona, a dół rozkloszowany. Materiałem specyficznym użytym w tej linii są cekiny, wykorzystane w sukienkach. Oprócz tego użyto tutaj różnego rodzaju tkanin bawełnianych, tkaniny z elastanem, lnu z rayonem, wełny z elastanem. Charakterystycznym elementem linii Art Deco są cekinowe sukienki, oraz zestawy stworzone do pracy – typu: bluzka koszulowa, żakiet, spódnica. Również autorskie nadruki inspirowane epoką art deco nadają smaku tej linii. Na ubraniach znajdziemy nadruki z motywami ludzkich twarzy, zgeometryzowanymi roślinami czy pawim piórem.
Po więcej zdjęć i inspirujących stylizacji autorstwa stylistów Galerii Centrum zajrzyj do naszej galerii poniżej. Polecamy!
WU
Źródło: materiały prasowe Galerii Centrum