Kolekcje jesienno zimowe są wyzwaniem dla projektantów oraz konstruktorów odzieży ziecięcej, ponieważ jest to czas wesołych zabaw na świeżym powietrzu, a panujące warunki pogodowe są często niekorzystne. Dobrze zaprojektowany ubiór, uszyty z właściwych surowców, pozwala dziecku na komfortowe spędzanie czasu na dworze bez względu na mróz, wiatr, śnieg, czy deszcz.
Nie bez znaczenia dla dzieci jest wygląd wyrobów, które są do nich adresowane. Im dziecko jest starsze - tym większe ma zapotrzebowanie na decydowanie o doborze swojej garderoby pod kątem stylu, koloru, a także ulubionych motywów zdobniczych. Kierują się nie tylko własnym gustem, ale przede wszystkim "modą", którą postrzegają u rówieśników w przedszkolach, szkołach itp.
W sezonie jesień-zima nowością w kolekcji tup-tup jest druk metrażowy, pojawiający się na wyrobach wierzchnich: kurtkach, kombinezonach narciarskich, a także na sportowych bluzach dresowych czy bluzkach z długimi rękawami. Druki te są różnorodne, mogą imitować sploty swetrowe np. intarsje (przeplatające się romby), składać się z kilku zmiksowanych elementów działających sylwetkowo, tworząc efekt moro, a dla dziewcząt także druki floralne. Modne jest również łączenie szerokich pasków z wąskimi.
W kolekcji tup-tup nowoczesny wygląd tworzy się z "ubierania na cebulkę". Nie jest to już tylko i wyłącznie podyktowane potrzebą zapewnienia dziecku ciepła, ale świadome komponowanie ubioru tak, aby osiągnąć nowoczesny efekt warstwowego ubioru. Komponowanie ubioru w ten sposób ma na celu osiągnięcie zabawnej i kolorowej całości. Podobnie z wyrobami pończoszniczymi. Rajstopy projektuje się tak, aby wyglądały jakby założono na nie kolorowe podkolanówki. Efekt wielowarstwowy uzyskuje się również tworząc nowy wyrób, wyglądający jakby to były dwa osobne asortymenty odzieży np. prosty t-shirt, do którego doszyty jest kraciasty kołnierzyk koszuli oraz rękawy. Wyroby te są z jednej strony standardowe, ale uszyte w ten sposób otrzymują zupełnie nowy wygląd.
Dla dziewczynek zauważalne są wpływy folklorystyczne widoczne w dekoracyjnych haftach wykonanych grubą, matową nitką. Głównym tematem zdobień są puszyste słodkie owieczki, norweskie gwiazdy lub aplikacje kwiatowe. Rustykalny styl podkreśla jeszcze zastosowanie wełnianych frędzli, pomponów oraz żakardowych taśm. Charakterystyczne jest łączenie elementów swetrowych lub runowych z gładką dzianiną dresową. Stosuje się mocne kontrasty poprzez zastosowanie barwnych żywych kolorów.
Ulubiony dla dziewczynek styl romantyczny, jest tradycyjnie oparty na pastelowej kolorystyce, króluje kolor różowy o różnym stopniu nasycenia, od delikatnego bladego, aż do amarantu. Spódnice, sukienki, bluzki mogą mieć kilka warstw w postaci nakładanych na siebie wystających falbanek. Rękawki w bluzkach występują w formie krótkich bufek z doszytymi od spodu długimi rękawami. Marszczenia, falbanki, ozdobne przeszycia kroszetką powodują, że wyroby wykonane w tej konwencji są bardzo dziewczęce.
Dla chłopców tak jak w każdym sezonie dominuje ubiór sportowy. Przeważają kontrastowe zestawienia: czerń - czerwień, pomarańcz - zieleń, granat - biel - żółty, turkus - brąz. Tematy pojawiające się w zdobieniach to "raceing", "snowboard", "boarding", "bmx free ride". Elementy dekoracyjne łączą wiele różnorodnych technik, takich jak druk, haft, żakardowe taśmy, naszywki.
Kolejny styl dla chłopców to odzież inspirowana kosmosem np. nowoczesne roboty, kosmiczne miasto, UFO. W ubiorach tych niezbędne są akcesoria typu kieszenie, napy, nity, klamry i metalowe suwaki. W elementach zdobniczych występują hafty, druki. Dominuje kolor srebrny.
Klasyczna chłopięca marynarka przestaje być tylko i wyłącznie wizytowym elementem odzieży, a staje się uzupełnieniem ubioru codziennego. Wykonana z eleganckiego tweedu lub sztruksu, zakładana jest na sportową bluzę z kapturem, spod której wyłania się cienki długi rękaw z odpowiednio dużym nadrukiem. Uzupełnieniem tak skomponowanego stroju są spatynowane spodnie jeansowe podszyte miękką podszewką, z powodzeniem uzupełniają jesienno zimową garderobę modnego chłopca.