POLECAMY

Najważniejsze pytania o dżinsy

Dżinsy push-up czy z gumką? Dla kogo strech? Rozwiewamy wszelkie wasze wątpliwości na temat dżinsów!
Najważniejsze pytania o dżinsy
Sposób na grube nogi

Jestem niska i dosyć zgrabna, ale mam grube nogi: masywne uda i łydki. Jakie dżinsy powinnam wybrać?

Najlepsze będą nieco szersze dżinsy o prostych nogawkach. Ważne jest, by nie opinały się na udach i nie podkreślały ich masywności. Wybieraj modele z ciemnego, jednolitego denimu. Unikaj przetarć, rozjaśnień na udach i biodrach – tylko przyciągają uwagę do miejsc, które tak naprawdę powinny być ukryte. Wysmuklające działanie mają też kontrastowe szwy wzdłuż nogawki.

Co z tą gumką?

Kupiłam dżinsy, które w talii mają gumkę. Jak je nosić? Czy bluzki wkładać do spodni czy nie?

Wykończenie paska w talii gumką jest wygodne, ale mało eleganckie, a ściągnięty materiał często podkreśla okrągły brzuszek. Najlepiej więc schować talię i wyłożyć bluzkę na wierzch. Wyjątkiem są dżinsy z małymi wstawkami z gumki po bokach spodni. Do takiego fasonu można nosić bluzki włożone do środka.

Dla kogo stretch?

Czy puszysta kobieta może nosić dżinsy ze stretchem?

Domieszka stretchu czy lycry w dżinsowej tkaninie pomaga spodniom zachować fason i zapobiega wypychaniu kolan. Dlatego nie przejmuj się i śmiało noś dżinsy ze stretchem, jeśli tylko ich fason jest zgodny z twoją sylwetką. Inaczej sprawa się ma z jegginsami, czyli dżinsowymi legginsami – to obcisłe spodnie typu rurki – model ten zarezerwowa- ny dla szczuplejszych kobiet o zgrabnych nogach.

Push up dla pupy


Jaki fason wybrać, by moja pupa wyglądała na bardziej krągłą? Czy kształt kieszeni ma jakieś znaczenie?

By kieszenie zaokrąglały pupę, ich dolna krawędź powinna być w miejscu, gdzie kończy się pupa, a zaczyna udo. Dobrze też, jeśli dolne krawędzie kieszeni są skierowane nieco do siebie. Kształt pośladków poprawią też specjalne przeszycia.

Problemy z oponkami

Mam kłopot z kupnem dżinsów, bo wrzynają mi się w ciało, a górą wszystko się „wylewa”. Większe zaś spodnie spadają albo są za szerokie w biodrach.

Problemem jest tu tłuszczyk gromadzący się wokół talii. Przy takiej figurze należy unikać spodni biodrówek. Najlepsze będą dżinsy tzw. normal waist, czyli sięgające pępka. Można wybrać też takie, które mają wszyty szerszy pasek.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)