Najsłynniejsze torebki wszechczasów

Niezbędny dodatek każdej kobiety- torebka, oto kilka tych najbardziej pożądanych i rozpoznawalnych modeli
/ 05.10.2012 08:19

Hermes Birkin swoją nazwę zawdzięcza sławnej aktorce i piosenkarce lat 70, Jane Birkin. Można było podziwiać ją niejednokrotnie na ekranie „ Seksu w Wielkim Mieście”, od tego czasu kojarzy się niewątpliwie z luksusem i elegancją, każda fanka tego serialu pragnie ją mieć. Nie jest łatwe zadnie, gdyż oryginalny Birkin kosztuje 16 tysięcy dolarów, o okres oczekiwania to 2 lata.

Chanel 2.55 to z pewnością najbardziej charakterystyczny i kojarzony model torebki. Powstała w 1955 roku, stąd jej nazwa. Mała, poręczna i na długim łańcuszku. Coco zainspirowana pikowanymi płaszczami „Jockey”, odtworzyła tą fakturę na torebce, nadając jej ciekawy wygląd. W 2006r Karl Lagerfeld odświeżył torebką, reaktywując ją na nowo.

Dla fanek boho idealną torebką będzie Chloe Paddington. Projektantka Phoebe Philo stworzyła ją w 2005, jej dzieło zaraz stało się nierozłącznym elementem stroju gwiazd takich jak Kate Moss czy Sienna Miller, które prezentują styl Bohochic. Skórzany Paddington to koszt około 1500 dolarów.

Rockowa Balanciaga ‘City’ Motorcycle, to jak mówi jej nazwa torebka z linii inspirowanej motocyklami. Projekt został zrobiony z koziej skóry, która dzięki wyjątkowej miękkości i delikatności nadaje torebce niepowtarzalny kształt. Mary Kate Olsen jest fanką tego modelu.

Jeden z największych klasyków wszech czasów z pośród torebek to Louis Vuitton Monogram Speedy 30. Przestronna wewnątrz, wykonana z naturalnej krowiej skóry przyozdobiona złotymi emblematami, niezwykle charakterystycznymi na LV. Aktorka i piosenkarka Jessica Simpson wręcz nie rozstaje się z tym modelem.

Kolejna sławna torebka wieczorowa zainspirowana wielką gwiazdą starego kina to Novak Alexandra McQueena, aktorce znanej z filmów Alfreda Hitchcocka. Szczyt popularności zawdzięcza jesienno zimowej kolekcji z 2005 roku. Wyprodukowano ją w jedynie 200 egzemplarzach, dzięki czemu jest ona kosztownym i niezwykle pożądanym dodatkiem wśród fanów klasycznych modeli torebek.

YSL Muse to prestiż i najwyższa jakość w jednym. Duża i minimalistyczna, jednocześnie wykonana niezwykle precyzyjnie z najlepszej nakładanej skóry. Ten model został doceniony przez gwiazdy kina takie jak Jessica Alba, Lindsay Lohan czy Katie Holmes.

Mówiąc o najsławniejszych torebkach nie można pominąć dzieła Marca Jacobsa. Jego projekt „Stam” nazwany od nazwiska przyjaciółki projektanta, kanadyjskiej modelki jest niezwykle popularny w Hollywood. Torebka inspirowana Chanel 2.55, jest również pikowana, posiada złote sprzączki, jej oryginalny kształt i ciekawe zamknięcie odróżnia ją jednak na tyle od Chanelki, że nie w sposób ich ze sobą pomylić.