Wszystko zaczęło się od pokazu Burberry, na którym pokazano zupełnie nowe oblicze ich płaszczy i kurtek. Echem odbiły się w innych kolekcjach, inspirując do drapieżniejszego stylu, który będzie pasował niemal w każdej sytuacji.
Tegoroczna motocyklistka powinna łączyć ciężkość skóry i obszerność butów z elegancją i dziewczęcością. Dlaczego? Bo żadna z nas nie jest jednowymiarowa, nie bez powodu mówimy, że "kobieta zmienną jest". Projektanci zainspirowali się kobietą współczesną, która potrafi radzić sobie w każdej sytuacji. Moda uliczna jako pierwsza wprowadziła takie stylizacje, które nie pozwalają na jednoznaczne określenie osobowości kobiety. Cechami charakterystycznymi będą przede wszystkim skóry i materiały skóropodobne. Pojawiają się ćwieki, cekin , hafty oraz sprzączki. Oto jak ten styl prezentuje się na wybiegach kolekcji 2011.
Obowiązkowym atrybutem domu mody Burberry jest płaszcz, alew tym roku hitem będzie ramoneska. Pojawiają się na niej pikowania oraz paski. Modelki nosiły ją do sukienek oraz skórzanych spodni - kolejnego ważnego atrybutu stylu motocyklistki.
Podopieczni i projektanci zmarłego mistrza McQueena, na podstawie pozostawionych projektów uszyli jego ostatnią kolekcję. Wyróżnia się na pierwszy rzut oka - charakterystyczne detale i skomplikowana złożoność formy, która mimo drobiazgowości nie przytłacza. Styl motocyklistki pojawia się w postaci skórzanych płat pozszywanych ze sobą na wzór koronki z dodatkowymi klamrami i zapięciami.
Dużo łagodniejszą wersję można było zobaczyć na wybiegu u Alexandra Berardi. Propozycje zdecydowanie bardziej pasujące do skutera, jednak ten trend nie musi prezentować się "agresywnie". Kombinezony z fantazyjnymi wycięciami bądź, srebrne i złote szorty są doskonałą alternatywą dla skórzanych leginsów.
Kombinezony dla eleganckiej motocyklistki są łączone z ćwiekami oraz miedzianymi naszyjnikami. Modelki Sass e Bide miały wysoko upięte włosy i fantazyjne pierzaste kominy na szyjach.
Dom mody Balenciaga tradycyjnie zaprezentował oryginalną formę wielkomiejskiego szyku. Ciężkie buty były obowiązkowym atrybutem stylizacji, pojawiały się męskie spodnie oraz szerokie skórzane paski noszone do prostych koszul o fantazyjnych aplikacjach.
Motocyklistka wieczorową porą w wersji orientalnej była specjalnością pokazu Vuitton. Błyszczące materiały zostały ozdobione złotymi oraz miedzianymi nićmi.
Dom mody Diesel zaproponował połączyć trend motocyklistki z latami 80-tymi. Skórzane kurtki zostały ozdobione skomplikowanymi szyciami innych odcieni skóry. Modelki nosiły do nich materiałowo-skórzane sukienki, bądź równie modne spodnie dzwony.
Fuzję pankowych motywów z trendem motocyklistki można było obejrzeć na pokazie domu mody Givenchy. Ciemne materiały były łączone suwakami oraz zamkami. Projektanci bawili się również przezroczystościami materiałów.
Dla odmiany dom mody Gucci proponował jasne i konsekwentne kolorystycznie stylizacje. Elementami z trendu motocyklistki były fantazyjne obcisłe spodnie oraz skórzane kurtki i bezrękawniki.
Pojawiły się również frędzle w postaci skórzanych łączeń oraz dopasowane kroje. W takiej stylizacji nasza motocyklistka może śmiało iść na wystawne przyjęcie.
Zdecydowanie mroczniejszą wersję tego trendu można było obejrzeć na pokazie domu mody Giorgio Armani. Widać w niej inspiracje orientem a dokładnie krajami arabskimi. Modelki nosiły pikowane ramoneski, a ich eleganckie spodnie były wykonane z błyszczących materiałów.
Charakterystyczne wiązania i upięcia pojawiły się na pokazie domu mody Rag Bone. Jak widać ten trend można nosić na wiele sposobów. Podstawowym elementem tego trendu jest skórzana ramoneska, obecnie w galeriach pojawiają się jej fantazyjne wersje, które są ozdobione broszkami, ćwiekami czy haftami.
Kolejnym ważnym elementem są wąskie, dopasowane spodnie, które nosimy do koszul, tunik i gorsetów. Ostatnim elementem tego stylu są oczywiście charakterystyczne masywne buty, które można zakładać do kwiecistych sukienek oraz motocyklowych kurtek.
A wy co sądzicie o tym trendzie?