Moda offowa

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu dla projektantów i entuzjastów mody OFF Fashion - który odbył się w Kielcach w maju tego roku - przyszedł czas na kolejną.
/ 16.10.2007 06:35
Po sukcesie pierwszej edycji konkursu dla projektantów i entuzjastów mody OFF Fashion - który odbył się w Kielcach w maju tego roku - przyszedł czas na kolejną.

Na początku października Kielce zamieniły się stolicę mody offowej. Konkurs OFF Fashion adresowany do młodych, kreatywnych projektantów koncentruje się głównie na odważnych i oryginalnych kolekcjach mody ulicznej.

W konkursie zaprezentowanych zostało 80 kolekcji, a jury w składzie: Barbara Hanuszkiewicz, Karolina Malinowska, Maciej Zień, Jagoda Komorowska, Augustyna Nowacka-Rowińska oraz Robert Kupisz oceniało projekty głównie pod kątem nowatorskiego spojrzenia na modę. Przyznano trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia. Podium październikowej edycji zdominowały absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa.

Pierwsze miejsce i główna nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych przypadła Aleksandrze Wiącek za kolekcję inspirowaną PRL-owskimi osiedlami Nowej Huty, jednocześnie idealnie wpisującą się w tegoroczne trendy jesienno-zimowej, oversize’owej mody. Laureatka otrzymała również stoisko na targach mody - imprezie towarzyszącej konkursowi - oraz możliwość zaprezentowania autorskiej kolekcji podczas następnej edycji OFF Fashion.

Trzecie miejsce przyznano architektonicznej kolekcji Bogny Hamryszczak. Zachwyciła ona jury kształtami i formami swoich projektów. Na 2. miejscu uplasowała się kolekcja ubiorów unikatowych z wykorzystaniem pozytywnej deformacji Piotra Drzały.

Jury wyróżniło dodatkowo bardzo wdzięczną kolekcję o zabawnej nazwie "Piff-puff" Dagmary Żarnowiec, kolekcję "Wróble" Iwony Leliwej-Kopystyńskiej oraz kolekcję Doroty Odój, inspirowaną bogatym zdobnictwem ubioru historycznego. Tak jurorzy, jak i widzowie podkreślali niezwykle wysoki poziom jesiennej edycji konkursu. Na szczęście na kolejny nie będzie trzeba zbyt długo czekać. Następna edycja już w maju przyszłego roku. Nic, tylko rezerwować bilety do Kielc.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)