moda lat 60. fot. FREE Imax/Tree

Moda lat 50., 60. i 70. - Trendy sezonu - Modne ubrania

Moda lubi powroty. Dziś z chęcią sięgamy po rzeczy w stylu poprzednich dekad
/ 08.04.2016 06:28
moda lat 60. fot. FREE Imax/Tree

Moda z poprzednich dekad jest hitem

Wróćmy do trendów sprzed lat. Szukajmy modowych perełek w szafach naszych mam lub sklepach z używaną odzieżą. Sprawdźcie co nosiło się kiedyś i co kreatorzy mody przywrócili do najnowszych trendów. Zatem zaczerpnij inspiracji z poprzednich dekad a uzyskasz boski look na teraz.

Elegancka pin-up

W latach 50. królowały ołówkowe i rozkloszowane sukienki, z golfami, półgolfami, kołnierzykami lub łódkowymi dekoltami. Do tego mały kardigan. Charakterystycznym, wręcz niezbędnym dodatkiem była apaszka. Nosiło się ją nie tylko na szyi, ale także na głowie, zazwyczaj jako opaskę. 

Modne apaszki - jak je nosić?

Moc wzorów

Prawdziwy szał na wszelkiego rodzaju wzory zaczął się w latach 60. To wtedy paski, krata, groszki i esy-floresy zdobiły większość damskich ubrań. Sukienki i spódnice najczęściej miały linię trapezu, a spodnie były eleganckie i proste.
Twiggy
fot. ONS.pl

Wyzwolone lata 70.

Dzwony, spodnie typu szwedy i mocno zaznaczona talia to charakterystyczne elementy mody z tamtych lat. Tu wygoda i luz przeplatają się z elegancja i kobiecością. Ubrania mają jednolite, nasycone barwy lub kolorowe roślinne wzory. 
Abba
fot. ONS.pl

 

Tagi: stylista
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)