Moda lat 20. i 30. na WFN 2009 - relacja

Autentyczne zabytkowe elementy garderoby z lat 20-tych lub 30-tych "zmontowane" w trzynaście kreacji razem z nowoczesnymi designerskimi dodatkami oraz biżuterią Yes czy akcesoriami CdG stały się atrakcją unikalnego pokazu na WFN 2009.
/ 03.07.2009 23:09

Autentyczne zabytkowe elementy garderoby z lat 20-tych lub 30-tych "zmontowane" w trzynaście kreacji razem z nowoczesnymi designerskimi dodatkami oraz biżuterią Yes, czy akcesoriami CdG stały się atrakcją unikalnego pokazu podczas pierwszej imprezy z cyklu Warsaw Fashion Nights (25 czerwca 2009, Sketch, ul. Foksal, organizator: Polish Fashion Council).

Ten specjalny pokaz został wystylizowany przez Kaję Wrzeszcz (PFC) oraz bardzo utalentowanego projektanta młodego pokolenia - Michała Hekmata, absolwenta Instytutu Maragoni w Mediolanie mieszkającego w Paryżu i tworzącego dla znanego domu mody Giambattista Valli. Fryzury wykonał Robert Kupisz.

Moda międzywojenna na WFN 2009 - relacja

Na sukces premierowego wieczoru z nowego cyklu Warsaw Fashion Nights, który ma za zadanie promować modę jako dziedzinę sztuki i kultury popularnej, złożyło się zaskakujące połączenie różnych, wyrazistych elementów. Klasa, czar i elegancja sukien sprzed prawie stu lat ożyły na nowo, dzięki zestawieniu ich z nowoczesnymi akcesoriami, choćby słynnej marki Comme des Garcons. Była okazja podziwiać modelki wyglądające niczym prawdziwe wampy i chłopczyce z lat 20-tych, 30-tych poruszające się, jakby tańczyły charlestona. Zabytkowe ubrania pochodziły ze zbiorów muzealnych z Poznania i Łodzi.

Dodatkowo można było upajać się blaskiem diamentów biżuterii Yes (kolekcja Yes Prestige, m. in. kolia z białego złota z 2000 brylantów czy naszyjnik w stylu Art Deco) nawiązującej do tego okresu w modzie, jak i na przykład widokiem futurystycznej poświaty... fluorescencyjnych butów!

Nowa interpretacja mody sprzed stu lat to ciekawy pomysł, z niecierpliwością czekamy na kolejne w ramach projektu Warsaw Fashion Nights!

Poniżej w naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z tego pokazu oraz twórców i znamienitych gości (m. in. Michał Koterski, Samuel Palmer, Ewa Szabatin) obserwujących ten modowy spektakl.

Źródło: materiały prasowe