Moda festiwalowa i koncertowa

Moda festiwalowa i koncertowa to nowa kategoria, nowy trend? To zupełnie nowa okazja, by wystylizować się nietypowo. Czy moda festiwalowa różni się czymś od mody dyktowanej przez ulicę? Nie tylko styl gwiazd staje się ważny dla mody, ale także styl ludzi, którzy te gwiazdy podziwiają i utożsamiają się z nimi. Moda na festiwalach i koncertach na otwartej przestrzeni jest z pewnością odważniejsza, niż ta codzienna. Ich uczestnicy, fani, zwykli ludzie kreują trendy i inspirują siebie nawzajem oraz projektantów.
/ 02.07.2012 14:55

Moda festiwalowa jest jednym z tych zjawisk, które szybko wzbudziło ogromne zainteresowanie w świecie mody i z roku na rok zdaje się coraz bardziej wpływać na przemysł odzieżowy.  Podczas festiwali takich jak Coachella czy Glastonbury baczni obserwatorzy fotografują ciekawie wyglądających uczestników. Zdjęcia z muzycznych imprez znajdziemy obecnie na wielu najbardziej wpływowych, modowych blogach.

Zobacz też: Torebki od projektantów - przegląd tendencji 2012

Moda festiwalowa

fot. Materiały prasowe Pomada Fashion Office

Festiwalowe i koncertowe stylizacje często mają związek z rodzajem muzyki, której się słucha. Czasem jednak są po prostu miksem najnowszych trendów i wygodnych patentów, które sprawiają, że tworzą się pewne modowe patenty, później powielane przez marki odzieżowe w swoich kolekcjach, np. podwinięte topy czy rękawy, zrolowane nogawki, obcięte spodnie czy noszenie bikini do innych części garderoby spoza plażowego klimatu itp.

Zobacz też: Trendy na wiosnę i lato 2012 w sesji "Push, Push, Push"

Moda festiwalowa

fot. Materiały prasowe Pomada Fashion Office

Festiwalowe stylizacje skupiają się przede wszystkim na akcesoriach. W tym sezonie dodatki wpisują się doskonale w taki trend. Modne są przede wszystkim pióra hippie i fluo, które zdobią chusty, torebki, kolczyki czy spinki do włosów. Oprócz tego pojawiają się zdobienia w formie frędzli, rzemyków oraz koralików nawiązujących do lat 70.

Zobacz też: Styl marynistyczny znowu modny!

Akcesoria na festiwal lub koncert

Kolekcja marki Glitter. Ceny produktów na zdjęciach wahają sie od 16.90 do 89.90 zł

Zobacz też: Kolor arbuzowy - hit sezonu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)