POLECAMY

Młodzieńcze kolory, detale i fasony dla dojrzałych kobiet?

Co z młodzieńczych propozycji marek odzieżowych i projektanckich wizji może wziąć dla siebie kobieta dojrzała? Nasza specjalistka od mody dojrzałej - Izabela Koptoń-Ryniec - radzi co wybrać, żeby wyglądać modnie i czuć się swobodnie mając 50+ i więcej.

Każdy sezon poprzedzają trendy z odpowiednią paletą barw. Na wiosnę 2012 przygotowano prawdziwie tęczowy zawrót głowy, z którego możemy swobodnie korzystać, okraszając upływające dni nutą cytryny, świeżością mięty, egzotyką koralowych odcieni... Bawimy się kontrastem z czernią, formą, charakterem stylizacji. Korzystamy z echa dawnych szlagierów powracających na fali modowej nostalgii.

Zobacz też: Pokaz kolekcji Didit Hediprasetyo - wiosna/lato 2012

O kolorach pisaliśmy już niejeden artykuł. Przedstawialiśmy propozycje adekwatne formą dla wieku dojrzałego. Wiemy już, że kobieta po pięćdziesiątce powinna używać palety odcieni jak swoistej tarczy, która obroni przed nudą, szarzyzną i zniechęceniem. Ubywa lat, gdy przybywa barw - tego też mamy świadomość. I choć czasem ciężko wybrać z proponowanej stylistyki odpowiedni fason, przyjrzyjmy się chociaż kolorom. Wiosna puka do drzwi naszej garderoby i sprawdza czy namalowany naszymi zakupami obraz odpowiada jej rumieńcom.

Zobacz też: Reserved - kolekcja Euro 2012

Kolekcja Yoshe 2012

Modele z wiosennej kolekcji Yoshe/ fot. Piotr Piątek

Jak zwykle na fotografiach widzimy młode dziewczyny w kusych, odważnych kreacjach, gdzie na pierwszy plan wysuwają się... nogi. Dodajmy do tego dekolty, gołe ramiona i już nie chcemy więcej na to patrzeć. Niepotrzebnie.  Z każdej stylistyki wybierzmy coś dla siebie - choćby detal, kolor. W tym sezonie na pierwszy plan - niczym przebiśniegi wiosną - wybijają się kolory kojarzone z egzotyką. Pomarańcze z koralowcami, orzeźwiające cytryny, miodowe melony, rozkoszna mięta i do tego cappucino! Gdzieniegdzie lazury i chabry, szarości, biele i czerń - dla kontrastu oraz uspokojenia dominującej palety barw.

Zobacz też: Lookbook kolekcji Marni dla H&M 2012

Kolekcja Nife 2012

Modele z wiosenno-letniej kolekcji Nife /fot. Materiały prasowe Nife

Biorąc pod lupę propozycje z katalogów, zwróćmy uwagę na pojawiające się formy geometryczne będące jakby w opozycji do równie modnych falbanek i baskinek. Czasem znajdziemy drapowania lub krój przypominający wycinankę. Kobieta dojrzała nie wygląda najlepiej w nadmiarze czegokolwiek, dlatego wybierajmy tylko te elementy i tylko w takiej ilości, by stanowiły modny detal, a nie awangardową wystawę. Na pewno - nie skreślajmy z góry, przyjrzyjmy się pomyślmy, jak wykorzystać młodzieńcze klimaty. A z sukienki mini zróbmy tunikę - spodnie ma przecież każda z nas! Legginsy będą jeszcze lepsze, tym bardziej że dostaniemy już takie modele (błyszczące, matowe, imitacje  dżinsu, skóry), które są dopasowane, ale nie obcisłe i wcale nie wyglądają jak kalesony!

Zobacz też: Patrizia Pepe - sesja wiosna/lato 2012

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)