Minimalistyczny styl Tildy Swinton

Lubisz stylowy, nowoczesny look, bez zbędnych dodatków? Zainspiruj się Tildą, jest mistrzynią takich stylizacji!
/ 18.01.2012 10:12
Tilda Swinton znana jest z chłodnej, posągowej urody. Z takim wyglądem idealnie korespondują jej oszczędne w kroju i kolorze kreacje. Podkreślaja jej charakterystyczną urodę. Ale nie trzeba mieć jej wyglądu by świetnie prezentować się w stylu minimalistycznym. Jeśli masz wyjatkowo słodką urodę małej dziewczynki, kreacje a la Tilda pozwolą ci wygladać surowiej i szlachetniej.

W szafie Tildy króluje czerń i biel, ale dozowlone są także beże i szarości, ewentualnie zgaszone, zmieszane z bielą błekity, czy zielenie. Jeśli nie możesz obejść się bez biżuterii stawiaj na jeden mocny akcent np. pierścień lub wisior. Nigdy nie noś kilka błyskotek na raz. Odpadają też ciuchowe ozdobniki jak klapy, kieszonki czy nadmiar guzików. Najlepszym dodatkiem są szpilki. Monohromatyczność ubrań przełamuj kontrastami, tak jak Tilda Swinton za pomoca marynarki.

Stawiaj na proste kroje, jak sukienki tuby, czy spodnie z kantami i sięgaj po fasony typu unisex. Słabością aktorki są też leiste kreacje ze ściągaczami, albo takie przypominające togi - czyli jednolite płótna misternie upięte na ciele, jak na manekinie. To jej przepis na nieco swobodniejszy wieczór.

Styl Tildy świetnie nadaje się do pracy bo jest bardzo elegancki, stonowany i kojarzy się z silnymi kobietami, więc nawet jeśli nie w smak Ci look aktorki warto przemyślec go w kontekście biznesowym!

Na zdjęciu:  beżowa sukienka Solar, sandały na koturnie United Nude, biała koszula Camaieu, długa, asyetryczna spódnica Zara, marynarka Wallis, czarne spodnie w kant Bialcon, czarno-biała sukienka Caterina